Με 14 υπέρ και ένα κατά (από τον ΠΑΟΚ) «πέρασε» η πρόταση της ΟΧΕ
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjOcfrOXiOPcVyDODc-NmUaSwIRDa7pNHrw08o3EIkAdZKnYumM0oQVjo9WJjPAAR4iJ6fZwnL_T_94HJLlVZBf90NhqFFUBUFpOuUR6I8UI1rrVYiv1jYleMflo-1KEAKuxtIjtqVKELQ/s1600/12.jpg)
Ενιαία πρόταση για οριστική διακοπή όλων των διοργανώσεων, με ανακήρυξη ως Πρωταθλητών τους πρώτους στη βαθμολογία, έως το χρονικό σημείο της απόφασης για διακοπή, κατέθεσε σήμερα (19/05), στο ΔΣ της ΟΧΕ, η Ομοσπονδία.
Η συγκεκριμένη πρόταση έγινε δεκτή από 14 από τα 15 μέλη του ΔΣ και μονάχα ο έφορος του ΠΑΟΚ, Γρηγόρης Πετρίδης, ψήφισε κατά. Έτσι, η ΑΕΚ, στη Handball Premier, και ο ΠΑΟΚ, στην Α1 Γυναικών, αναδείχθηκαν Πρωταθλητές.
Σε επόμενο ΔΣ, επιπλέον, θα συζητηθούν θέματα, που αφορούν στις αναδιαρθρώσεις των κατηγοριών και στην στήριξη των σωματείων.
No comments
Post a Comment