Με "σπασμένα φρένα" ο Ζαφειράκης Νάουσας - greekhandball.com

Με "σπασμένα φρένα" ο Ζαφειράκης Νάουσας

Τις έξι συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα του δευτέρου ομίλου της Α2 έφτασε ο Ζαφειράκης Νάουσας, μετά την επικράτησή του επί του Φοίβου Συκεών, με σκορ 21-20 (9-7 ημίχρονο). Η ομάδα του Χρήστου Δεληχρήστου είναι μόνη πρώτη στη βαθμολογία, έχοντας συγκεντρώσει 25 βαθμούς. Ο Φοίβος παρέμεινε τρίτος με 22.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα ,μετά το πρώτο πεντάλεπτο του αγώνα και κατάφεραν να το διατηρήσουν μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, ο Ζαφειράκης διεύρυνε τη διαφορά του και κατάφερε να φτάσει εν τέλει στη κατάκτηση των δύο βαθμών της νίκης.

Πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο  Ατσίμοβιτς με 7 τέρματα.

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ- ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ: 21-20

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-2, 7-4, 8-5, 8-6, 9-7 (ημίχρονο), 10-8,13-8, 13-11, 16-15, 19-16, 21-20

Ζαφειράκης Νάουσας (Δεληχρήστος): Χατζηγεωργίου 4, Διδασκάλου 2, Εμμανουηλίδης, Τζουβάρας, Κρέξης, Χατζηαγαπίου, Οικονόμου 3, Ατσίμοβιτς 7, Μπουμπουλέντρας, Κουρουμλίδης 1, Βλάχος 2, Δεληχρήστος, Πετρίδης 2, Λένος, Μπιλιούρης, Πινακούδης

Φοίβος Συκεών (Σεϊρεκίδης):  Μανωλούδης 5, Παπαδόπουλος, Ελοζιενόα 2, Χαραλαμπίδης, Παπαγεωργίου, Θεοφάνους, Ματίασιτς 3, Πατσιάς, Μεγγίδης, Δελλιάς, Μήγγας 2, Σιγγιρίδης 2, Αθανασιάδης 3, Τσιντίδης 1, Παντελίδης, Πάβλοβιτς 2

Διαιτητές:΅Πατιός- Τσιάνας

Δίλεπτα:4-5. Πέναλτι: 0/1- 4/6. Κόκκινη κάρτα: Μήγγας (τρία δίλεπτα)