Ισοφάριση σε νεκρό χρόνο για τον Ποσειδώνα Λουτρακίου, στα Βριλήσσια - greekhandball.com

Ισοφάριση σε νεκρό χρόνο για τον Ποσειδώνα Λουτρακίου, στα Βριλήσσια

Σε νεκρό χρόνο κρίθηκε η αναμέτρηση (19-19) μεταξύ του ΕΣΝ Βριλησσίων και του Ποσειδώνα Λουτρακίου, στο γήπεδο του πρώτου.
Η ομάδα του Γιώργου Δραγάζη προηγούνταν μ' ένα τέρμα (19-18), ελάχιστα δευτερόλεπτα, πριν από το τελευταίο σφύριγμα. Περίπου στο 59:50 έγινε σουτ από την πλευρά του ΕΣΝ Βριλησσίων, αλλά ο τερματοφύλακας, Βλαχογεώργος, απέκρουσε σωτήρια χαρίζοντας την ελπίδα στον Ποσειδώνα. Στη τελευταία φάση του παιχνιδιού, ο αθλητής των φιλοξενούμενων, Βασιλειάδης (πρώτος σκόρερ του ματς με 7 τέρματα), πήρε προσπάθεια και ο Κουτσόπουλος τον μάρκαρε πολύ σκληρά με αποτέλεσμα να δεχθεί, ορθά, την κόκκινη κάρτα. Σε νεκρό χρόνο, ο Βασιλειάδης εκτέλεσε το πέναλτι και πέτυχε να ισοφαρίσει σε 19-19. Συνολικά, το παιχνίδι ήταν πολύ αργό, απόδειξη του γεγονότος αποτελεί το χαμηλό σκορ.
Έπειτα από αυτό το αποτέλεσμα, η Σαλαμίνα συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα του Πρωταθλήματος του 1ου ομίλου της Α2 Ανδρών, ενώ ο ΕΣΝ Βριλησσίων ακολουθεί ως δεύτερος.

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 19-19

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 6-4, 7-6, 9-7, 11-8, 12-9 (σκορ ημιχρόνου), 14-9, 14-11, 15-12, 17-15, 18-17, 19-19

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Δραγάζης Γ.): Ακάλεστος 4, Τσικογιαννόπουλος, Λέκκας 3, Τσαγκουλής 3, Νικολίνταης, Αντωνιάδης, Νικολακόπουλος 1, Τσσομπανίδης, Βαμβακάς 6, Πέρρος, Κουτσόπουλος, Τσίγκας, Βεζύρης, Σομπιρακούλ, Αμανατίδης 2, Δραγάζης

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ (Χατζηκωνσταντίνου Κ.): Βλαχογεώργος, Αικατερίνης 5, Τυφτικίδης, Καραβάς, Ζέρβας, Λώλας, Χριστόπουλος, Τσιέλος, Χατούπης, Χατζηκωνσταντίνου Ν. 3, Δημητρόπουλος 1, Χατζηκωνσταντίνου Α. 1, Παλαιολόγος, Βασιλειάδης 7, Ρουμελιώτης 2

Διαιτητές: Τσάκωνας - Φωτακίδης, Δίλεπτα: 3-2, Πέναλτι: 0/0 - 4/4, Κόκκινη: Κουτσόπουλος, 60ο λεπτό.