Πρωταγωνίστρια η Τσιομπάνου στη νίκη της Αναγέννησης επί του Πανοράματος - greekhandball.com

Πρωταγωνίστρια η Τσιομπάνου στη νίκη της Αναγέννησης επί του Πανοράματος

Δίκαιη επικράτηση της Αναγέννησης Άρτας επί του Πανοράματος με σκορ 32-23 (17-12 ημίχρονο). Οι γηπεδούχες επέβαλλαν από την αρχή τον ρυθμό τους, ενώ η τρομερή εμφάνιση της Τσιομπάνου, η οποία σημείωσε 14 γκολ, έπαιξε καθοριστικό ρόλο στην έκβαση του τελικού αποτελέσματος. Για το Πανόραμα, τα περισσότερα τέρματα σημείωσε η Προκοπίδου (6).

Tα πεντάλεπτα: 2-2,, 4-4, 6-6, 10-8, 12-11, 17-12 (ημίχρονο), 20-15, 22-16, 25-17, 28-19, 30-21, 32-23

Αναγέννηση Άρτας: Μάμαλη, Μπαλάφα 4, Σκουτέλα 1, Εμμανουηλίδου 9, Νάτσο, Σκάρα, Νούλα, Θεοδοσοπούλου, Σπυριδοπούλου 1, Τσιομπάνου 14, Καναρά, Θεοδοσοποούλου, Ροκομού, Παπακοσμά, Νταβιντόβιτς 3, Μαυροπούλου

Πανόραμα: Κουτσιμανή, Αναστασιάδου, Λιούκα, Κουρκουλάκη, Παπαδοπούλου 4, Τσάρτσιου, Κυρικλιδου 2, Νταντίρα, Αμανατίδου 4, Κουκλοτίδου 1, Ευσταθιάδου, Προκοπίδου 6, Τσερεπή 1, Σπανού, Παπαδοπούλου Αγ. 5

Δίλεπτα: 0-3. Πέναλτι: 4/4- 3/3