Στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ το Κίελο - greekhandball.com

Στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ το Κίελο

Την πρώτη θέση στο δεύτερο όμιλο και επομένως την πρόκριση στα προημιτελικά... καπάρωσε η γερμανική ομάδα, Κίελο, η οποία επικράτησε (29-28, 15-15 το ημίχρονο), στο πλαίσιο του Τσάμπιονς Λιγκ, της Βέζπρεμ, εντός έδρας. Οι Ούγγροι έχουν την ευκαιρία να εξασφαλίσουν τη δεύτερη θέση νικώντας, στο γήπεδό τους, την επόμενη εβδομάδα, την Μονπελιέ.
Το Κίελο κατάφερε να ανταπεξέλθει, μολονότι είχε δύο σημαντικές απουσίες παικτών της, αυτή του Βίεντσεκ και εκείνη του Μπίλικ. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι είχαν σε πολύ καλή μέρα τον τερματοφύλακά τους, Λάντιν, που έκανε καθοριστικές επεμβάσεις. Δύο δευτερόλεπτα πριν από το φινάλε της αναμέτρησης, μάλιστα, ο Λάντιν απέκρουσε τη μπάλα, έπειτα από σουτ του Μποροζάν, ενώ στα τελευταία 8:25 λεπτά οι φιλοξενούμενοι δεν σκόραραν ούτε ένα γκολ.

Πατώντας εδώ υπάρχει η δυνατότητα παρακολούθησης στιγμιοτύπων από το συγκεκριμένο παιχνίδι