ΕΣΧΚΜ Εφήβων:"Διπλό" του Φιλίππου Βέροιας στην Κατερίνη (video ολόκληρης της αναμέτρησης) - greekhandball.com

Σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΧΚΜ Εφήβων, ο Φίλιππος Βέροιας, επικρατησε στην Κατερίνη του τοπικού Αρχέλαου με σκορ 38-33 (21-16 ημίχρονο). Πρώτος σκόρερ για τους φιλοξενούμενους ήταν ο Τζωρτζίνης με 12 γκολ, ενώ για τους γηπεδούχους ο Αναστασίου πέτυχε 11.

Tα πεντάλεπτα: 1-6, 5-9, 7-13, 11-16, 14-18, 16-21 (ημίχρονο), 18-22, 20-25, 23-26, 25-30, 28-35, 33-38

ΓΑΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χοτοκουρίδου): Αναστασίου 11, Σκουφάς 9, Θεοφανίδης 1, Σαραντίδης 2, Καραγιάννης 6, Πετρόγλου, Νικολάου, Μαυρόπουλος 3, Ασαρίδης 1

Φίλιππος Βέροιας (Παυλίδης):  Πετρομελίδης 5, Χατζηαντώνογλου 1, Σερδαρίδης , Παπαγιάννης 9, Λυκοστράτης 3, Τζωρτζίνης 12, Δούρδας, Καραγιοβάνης 2, Ελευθεριάδης, Στεφανόπουλος 1, Μπισιρόπουλος, Χουδαβερδόγλου 2, Νιώπας 3 Γιάννου, Στανκίδης

Δίλεπτα: 1-0. Πέναλτι: 1/2- 6/7. Κόκκινη κάρτα: Σκουφάς (Επικίνδυνο παιχνίδι).

Οι διαιτητές έγραψαν στο φύλλο αγώνα: Στο 52:39 λεπτό του αγώνα, απεβλήθη ο αθλητής της Α ομάδος Σκουφάς Κων/νος- Αριστοτέλης με αριθμό φανέλας 19 (αρ. δελτίο 71825) με απευθείας κόκκινη κάρτα για επικίνδυνο παιχνίδι. Δεν κρατήθηκε το δελτίο του αθλητή.