Το greekhandball.com δίπλα και στην Β΄Εθνική : Η ταυτότητα των αγώνων στις νίκες των γηπεδούχων Λεωνίδα, Δόξας, Ασπίδας, Εσπέρου - greekhandball.com

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ-ΓΕ ΔΡΑΜΑΣ 27-22

Πεντάλεπτα : 0-3, 3-5, 7-6, 10-8, 13-10, 15-11 (ημίχρονο), 18-12, 19-15, 21-17, 22-19, 25-20, 27-22.

Διαιτητές: Μπέτμαν, Αγγελίδης

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ: Αγαθόνικος 7, Ακτενίζογλου 1, Ασκεπίδης 1, Βασιλακόπουλος 2, Ευθυμίου, Θεοδωρόπουλος 3, Μόσχος, Μουλάκης 4, Μπρατίδης 7, Νικολαίδης, Πανδράκης, Παπαδόπουλος, Πατσατζής. Σαλή Ογλού 2

ΓΕ ΔΡΑΜΑΣ: Μπαρλιάτσας, Αντωνίου, Καραγιάννης, Αράπογλου, Καραγιάννης Γ. 6, Βελκόπουλος, Πετρίδης, Σερταρίδης, Παυλίδης 6, Ιορδανίδης, Νέπκος 5, Λιόντος 5

ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ- ΓΑΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 24-17

Τα πεντάλεπτα : 3-3, 3-3, 5-4, 6-6, 8-8, 10-11 ( ημίχρονο ), 10-13, 15-13, 16-16, 19-17, 20-17, 24-17.

ΛΕΩΝΙΔΑΣ : Λουκιδέλης 2, Παπαδάκης 3, Τσέλος 2, Γαραντωνάκης 1, Γκίκας 1, Οικονομίδης, Θάνος 2, Μαραγκάκης 2, Ζωγραφίδης 1, Δημουλίνος, Αργυριάδης, Παράσχης 5, Κουσκουλιάνος 5, Καραμαγκέλας, Σοφικίτης, Γαρίδας

ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ : Ρόντος 3, Παππάς 3, Παπαδόπουλος 2, Συντρίκος, Καραφωτιάς, Αρζόγλου, Μιχαλάκης, Αντωνόπουλος, Αρσενόπουλος 4, Μουζακιώτης, Κόσυβας, Τσεχαγιάς 4, Τσοπάλι, Κόκκινος 1.

Ο προπονητής του Λεωνίδα Αλέξανδρος Κοτελίδας δήλωσε στο greekhandball.com  :
΄΄ Θα μου επιτραπεί να δώσω συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες γιατί έδειξαν μαχητικότητα από το πρώτο λεπτό μέχρι το τελευταίο με εναλλαγές στο σκορ, παρόλο που ο αγώνας ξεκίνησε με μισή ώρα καθυστέρηση γεγονός που επηρέασε και τις δύο ομάδες.
Ήταν μια νίκη απέναντι σε μια αρκετά πιο έμπειρη ομάδα (αν όχι την πιο έμπειρη του ομίλου) σε σχέση με τη δική μας.Οι παίχτες της ομάδας μας στο πρώτο ημίχρονο δεν είχαν καθαρό μυαλό και έκαναν αρκετά λάθη τόσο αμυντικά όσο και επιθετικά.Στο β ημίχρονο έπαιξαν πάνω στο πλάνο που είχαμε δουλέψει όλη την εβδομάδα, έκαναν τις σωστές ενέργειες, βρήκαν τις λύσεις στην επίθεση και με καλύτερη αμυντική λειτουργία ήρθε το επιθυμητό αποτέλεσμα΄΄.

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ-ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ 33-28

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ : Πορτόγλης 1, Λάγιος 7, Καλονιάτης, Καλαμάτας, Αϊβάζης 1, Ρουσιώτης 1, Σαλόγιαννος 5, Καραβαράκης, Μωραϊτης, Στυλιανός 3, Παπαδημητρόπουλος 2, Πολυμενόπουλος, Γεωργίου,  Μπιτόπουλος 10, Κοκκίνης, Στεφανίδης 3.
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ : Koλαίτης,  Κουλούρης, Κορωναίος, Τρίμπος 8, Βαρελτζής 2, Νεοχωρίτης, Γκολέμι, Βασάλος 2, Παπαγιαννόπουλος, Σκληρός 5, Παπαντωνίου, Κοντογιώργος 7, Ζαμπάτης, Κυριακούλιας, Σάρδης, Αναγνώστης 4.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΣΕΡΙΦΑΤΟ ΑΙΓΙΟΥ 24-18

Πεντάλεπτα: 2-0, 4-2, 6-4, 7-5, 9-7, 11-9 (ημίχρονο), 14-10, 16-14, 19-14, 21-16, 23-16, 24-18
 Το Σεριφάτο έπαιξε δίχως τον πρώτο σκόρερ του, Λιόκαυτο.
Διαιτητές : Καρυδάκης-Λεφάκης
ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ : Φωτόπουλος, Παπαδημητρίου 3, Πανταζής 6, Γεωργακίδης 1, Δουμπαρατζής 1, Δαλέκος 3, Χανέλι, Μασουρίδης, Καύκουλας 5, Μπρέλλας 1, Γκόλφης, Φούντας Α., Τσέλιος, Φούντας Δ. 1, Πολλάκης 3

ΣΕΡΙΦΑΤΟ ΑΙΓΙΟΥ : Χατζηγιάννης 8, Σμυρνιώτης, Χριστοδουλόπουλος  4, Αλεξόπουλος 4, Γραμματικάς, Σταυρίδης, Θέρμος 1, Μουντζουρούλιας 1, Γίδας