Ο Πανελλήνιος νίκησε και τον Αθηναϊκό και παρέμεινε αήττητος στην έδρα του - greekhandball.com

Ο Πανελλήνιος νίκησε και τον Αθηναϊκό και παρέμεινε αήττητος στην έδρα του

Ο Πανελλήνιος πέτυχε την δεύτερη διαδοχική εντός έδρας επικράτησή του, μέσα στο νέο έτος, καθώς κυριάρχησε του Αθηναϊκού Βύρωνα με 21-17 και έτσι παρέμεινε αήττητος στην έδρα του, στην οποία μετράει μόνο νίκες.
Η ομάδα του Δημήτρη Στραβομύτη βρήκε αντίσταση από τους φιλοξενούμενους στο πρώτο ημίχρονο, αλλά και στα πρώτα λεπτά της επανάληψης. Ωστόσο, βελτίωσε, στη συνέχεια, την απόδοσή της, ανέβασε τον ρυθμό της και κατέκτησε τους δύο βαθμούς.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ – ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΒΥΡΩΝΑ 21-17

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 2-2, 4-3, 5-4, 6-4, 8-7 (σκορ ημιχρόνου) 10-9, 13-9, 14-11, 16-14, 20-16, 21-17

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (Στραβομύτης Δ.): Τζανακάκης, Ψάρρος, Χατζηγιάννης 3, Μαυρομάτης Δ, Ξανθόπουλος 2, Ζάτσε 5, Ρεπούλιας, Δούγιας, Μπαρμπαράκης 3, Βάρης, Μαυρομάτης Γ., Νιντερέγγερ 3, Τσακούλης, Μπαλάσκας 2, Ζαφείρης 3, Βερτζώνης

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΒΥΡΩΝΑ (Βαρελτζής Γ.): Μπαξεβάνης, Σαμαράς 1, Γραμματικόπουλος, Κραουνάκης, Μουρελάτος 1, Ζύλι, Λιώρης, Μαγκαφουράκης, Ματθιάδης 3, Κάτρης, Μαναράς 1, Νικολάου, Φάμπατς 11, Μαρουλάς, Ορφανόπουλος, Τσικριτέας

Διαιτητές: Τσάκωνας - Φωτακίδης, Δίλεπτα: 3 - 4, Πέναλτι: 3/5 - 6/6