Κύπελλο ΕΣΧΑ: Άνετη εκτός έδρας επικράτηση του ΕΣΝ Βριλησσίων - greekhandball.com

Κύπελλο ΕΣΧΑ: Άνετη εκτός έδρας επικράτηση του ΕΣΝ Βριλησσίων

O EΣΝ Βριλησσίων επικράτησε, εκτός έδρας, με 37-20, χθες (11/01), του Έσπερου Καλλιθέας για το Κύπελλο της ΕΣΧΑ, «Φ. Μπάβας». Οι φιλοξενούμενοι είχαν σε καλή μέρα τους Ακάλεστο (8 γκολ), Σομπιρακούλ (7 γκολ), που διακρίθηκαν για την ομάδα τους και έφτασαν σε μια άνετη επικράτηση. Το παιχνίδι, βέβαια, είχε κριθεί ήδη από το πρώτο ημίχρονο, καθώς τα δύο σύνολα πήγαν στα αποδυτήρια, ενώ οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν με 7-24.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 20-37

Τα πεντάλεπτα: 0-3, 2-6, 2-11, 3-15, 6-20, 7-24 (σκορ ημιχρόνου), 8-26, 11-28, 14-29, 16-31, 18-34, 20-37

ΕΣΠΕΡΟΣ (Σεΐντης - Κοτελίδας): Φωτόπουλος, Σκλαβούνος, Παπαδημητρίου, Πανταζής, Δουμπαρατζής 1, Μασουρίδης, Καυκούλας 6, Μπρέλλας, Φούντας Α. 1, Τσέλιος 1, Φούντας Δ. 1, Ψάρρος 8, Τυμπαμπόγλου 1

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ: Ακάλεστος 8, Λιάλιος 2, Τσαγκούλης 3, Νικολίνταης, Παναγόπουλος 2, Αντωνιάδης 1, Τσομπανίδης 5, Βαμβακάς 4, Πέρρος 4, Κουτσόπουλος 1, Σομπιρακούλ 7, Καμπούρης

Διαιτητές: Χριστίδη - Γερουλάνος, Δίλεπτα: 4-2, Πέναλτι: 3/3 - 3/3