Πρωταγωνίστρια η Τσάκαλου στην ανατροπή της Ποντράφκα Βετζέτα - greekhandball.com

Πρωταγωνίστρια η Τσάκαλου στην ανατροπή της Ποντράφκα Βετζέτα

Δεύτερη νίκη της Ποντράφκα Βετζέτα στους ομίλους του EHF Cup, αυτή τη φορά εκτός έδρας κόντρα στην Κοπεγχάγη με 28-26. Η ομάδα της Λαμπρίνας Τσάκαλου, έκανε μια τρομερή ανατροπή στα τελευταία λεπτά του αγώνα, καθώς επτά λεπτά πριν το φινάλε βρέθηκε πίσω στο σκορ με 26-23, αλλά  ένα σερί 5-0 ήταν αρκετό, για να φύγει με ένα πολύτιμο «διπλό» από τη Δανία. Η Ελληνίδα παίκτρια πέτυχε 4 τέρματα (τρίτη σκόρερ της ομάδας της), 1 στο πρώτο ημίχρονο και 3 στο δεύτερο, ενώ χρεώθηκε μία δίλεπτη αποβολή.
Καθοριστική ήταν η συμβολή της Τάσα Στάνκο, η οποία σημείωσε τρία  γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο, βοηθώντας την ομάδα της να επικρατήσει.