Ο ΕΣΝ Βριλησσίων «λύγισε» την Ακαδημία Πάτρας στα τελευταία λεπτά και κυριάρχησε - greekhandball.com

Την έβδομη διαδοχική του νίκη πέτυχε ο ΕΣΝ Βριλησσίων, ο οποίος επικράτησε, εκτός έδρας, της Ακαδημίας Πάτρας με 28-23, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών (1ος όμιλος).
Το παιχνίδι είχε εναλλαγές στο σκορ, όμως γύρω στο 55ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα τριών τερμάτων, το οποίο τελικά υπερασπίστηκαν και μάλιστα το διεύρυναν στα τέσσερα γκολ. Κορυφαίος παίκτης του αγώνα αναδείχθηκε ο αθλητής του ΕΣΝ Βριλησσίων, Ακάλεστος, που σημείωσε 12 τέρματα.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΤΡΑΣ - ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 23-28

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 6-6, 6-7, 9-8, 11-9, 12-13 (σκορ ημιχρόνου), 14-15, 17-17, 19-20, 22-21, 22-25, 23-28

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΤΡΑΣ: Διαμαντόπουλος, Ρουσσόπουλος 1, Παναγιωταρόπουλος 5, Παπαγιαννοπουλος Χ., Παπαγιαννόπουλος Α. 3, Γεωργίου 5, Πάντος, Τόμσον 1, Μπεκιάρης, Μπισκανάκης 1, Ζάγκας, Τόμοβιτς 1, Ακριδόπουλος, Βύρλος 1, Σκαρλάτος, Κολλύρης 5

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ: Ακάλεστος 12, Λέκκας 2, Λιάλιος 1, Νικολίνταης, Αντωνιάδης, Τσομπανίδης 1, Βαμβακάς 5, Πέρρος 3, Κουτσόπουλος, Τσίγκας, Σομπιρακούλ 3, Δραγάζης 1

Διαιτητές: Τσάκωνας - Φωτακίδης, Δίλεπτα: 5-3, Πέναλτι: 1/1-4/7