Μοιράστηκαν από έναν βαθμό Πυλαία και Προσοτσάνη - greekhandball.com

Μοιράστηκαν από έναν βαθμό Πυλαία και Προσοτσάνη

Πυλαία και Προσοτσάνη μοιράστηκαν από έναν βαθμό σε αναμέτρηση για την δέκατη αγωνιστική της Α1 Γυναικών. Η ομάδα του Βασίλη Σκανδάλη αν και «κυνηγούσε» στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια των εξήντα λεπτών, τελικά κατάφερε να μην ηττηθεί. Οι φιλοξενούμενες πήραν ακόμα και προβάδισμα έξι γκολ (16-22) στο τριακοστό όγδοο λεπτό με το τέρμα της Α. Σεβδίλη, ωστόσο δεν μπόρεσαν να το διαφυλάξουν. Η Πυλαία στο τελευταίο λεπτό προσπέρασε χάρη στο πέναλτι της Κουκμίση, όμως η Αμβροσιάδου απάντησε με τον ίδιο τρόπο διαμορφώνοντας το 27-27.

Τα πεντάλεπτα: 2-5, 6-7, 8-11, 10-13, 12-16, 15-19 (ημίχρονο), 16-20, 17-22, 20-22, 24-24, 26-26, 27-27

Πυλαία: Κουκμίση Κ. 10, Βράμπα 4, Παραστρατίδου 1, Κουκμίση Μ. 1, Καπρινιώτη, Κοπανέλου, Αντωνιάδου, Μαυροπούλου, Τσιγαρίδα, Δημητρακοπούλου, Αθανασοπούλου, Μάκουλη, Σελεμίδου, Πετρίδου 2, Λούρη 5, Στεφανίδου 4

Προσοτσάνη: Κόρρα, Λέωνίδου, Παύλου 2, Σεβδίλη Μ. 6, Σεβδίλη Αβ. 8, Λαζαρίδου 1, Σαμπαντζή, Δικμάνη 2, Καλαϊτζίδου, Αμβροσιάδου 5, Ιωαννίδου, Βουζέκλα, Δουλκερίδου, Μωυσιάδου 2, Τσιάμουρα, Νούση 1

Δίλεπτα: 3-7, Πέναλτι: 6/6-4/4, Κόκκινη κάρτα: Παύλου (τρία δίλεπτα)