Επέστρεψε στις νίκες το Πανόραμα - greekhandball.com

Επέστρεψε στις νίκες το Πανόραμα

Την τρίτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών πέτυχε η ομάδα του Πανοράματος, επικρατώντας με σκορ 34-21 (17-10 ημίχρονο) του Μ. Αλεξάνδρου Γιαννιτσών. Οι γηπεδούχες, απέκτησαν μια διαφορά ασφαλείας μετά το πρώτο δεκάλεπτο, την οποία διατήρησαν και σταδιακά κατάφεραν να τη διευρύνουν, για να φτάσουν σε μια άνετη νίκη. Πρώτη σκόρερ του Πανοράματος ήταν η Αργυροπούλου με 9 γκολ. Για τον σύλλογο από τα Γιαννιτσά, η Μπατζαρακούδη σημείωσε 8.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 5-4, 9-5, 11-7, 13-9, 17-10 (ημίχρονο.) 19-11, 22-11, 24-12, 28-15, 31-19, 34-21

ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Κουμιτσάρσκα): Ράτσικα, Κουτσιμανή, Σπανού, Προκοπίδου 4, Κυρικλίδου 5, Καραβέλη 7, Κουλούρη 1, Αμανατίδου 2, Παπαδοπούλου Γ. 2, Αργυροπούλου 9, Αναστασιάδου 2, Λιούκα 2, Κάρσιου, Παπαδοπούλου Α., Τσερέπη, Κουκλοτίδου.

Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ (Ταρινίδης): Πυριτίδου, Ζιάκα, Μπατζαρακούδη 8, Τροχίδου, Χ., Τροχίδου Ε. 6, Κοτζαχρήστου, Παπαδοπούλου Ι., Ανδρονικίδου, Πλιόγκα 1, Πατσάνη 1, Παπαδοπούλου Γ. 1, Μαντζίρη, Αναστασίου 4, Τομίδου, Παρασκευαΐδου.

Διαιτητές: Γράψας-Κυριακού, Δίλεπτα: 7-5, Πέναλτι: 4/4-3/5

Οι διαιτητές έγραψαν στο φύλλο αγώνα: «Στο 43.02 του αγώνα η παίκτρια της Β’ ομάδας Παπαδοπούλου Γεωργία αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα για ιδιαίτερα επιθετική ενέργεια βάσει του κανονισμού 8:5 β. Το δελτίο δεν κρατείται».