ΕΣΧΑ Παίδων: Νίκη του Δούκα επί της ΑΕΚ - greekhandball.com

ΕΣΧΑ Παίδων: Νίκη του Δούκα επί της ΑΕΚ

Στην πρώτη αγωνιστική της Β΄ φάσης του πρωταθλήματος ΕΣΧΑ Παίδων, ο Δούκας επικράτησε της ΑΕΚ με το ευρύ 50-17 (27-6 ημίχρονο). Η ομάδα των εκπαιδευτηρίων είχε από νωρίς το προβάδισμα και δεν δυσκολεύτηκε να φτάσει στη νίκη. Πρώτος σκόρερ του αγώνα ήταν  ο Μπατής με 11 γκολ

ΑΕΚ – ΑΣΕ Δούκα 17-50
Τα πεντάλεπτα: 2-4, 3-9, 4-13, 5-17, 5-23, 6-27 (ημίχρονο), 7-33, 10-36, 10-40, 12-43, 12-46, 17-50 (τελικό).
ΑΕΚ (Μπαλωμένος): Παπαδάτος 1, Πολυχρόνης, Γιαννούλης, Έγκαρχος 1, Πολυζωγόπουλος 1, Κοτζιάς-Στάμου, Τραχίλης 2, Πούλιας, Μανουσέλης 3, Ματσίρος, Χατζηπαυλής 2, Δικαιούλιας 1, Σακελλαρίου 1, Καρδαμπίκης 2, Σφακιωτάκης, Βασιλείου 3.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (Τσαβδαρίδης): Κατσιδόκωστας, Αντωνιάδης 6, Καλαρρύτη, Κατσάμπας, Χατσατουριάν 8, Μπατής 11, Κυλεζάκης 5, Παναγιώτου 5, Αλευρίδης, Πετρουλάκος 9, Βαλκανάς, Δαλγιαννάκης, Χαρτιτωνίδης 6, Παπαχαρτοφύλης, Κοντό, Μπάρκας.

Σημειώνεται, πως θα αναρτηθούν και τα υπόλοιπα αποτελέσματα της πρεμιέρας της Β΄ φάσης.