Ο Ποσειδών Λουτρακίου έσπασε το... ρόδι στη Νέα Ιωνία - greekhandball.com

Ο Ποσειδών Λουτρακίου έσπασε το... ρόδι στη Νέα Ιωνία

Η φωτογραφία είναι από την αναμέτρηση της περασμένης σεζόν, Ποσειδώνας Λουτρακίου - Νέα Ιωνία (22-19)

Την πρώτη του εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Ποσειδών Λουτρακίου, ο οποίος επικράτησε με 35-22 της Νέας Ιωνίας και επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα, έπειτα από δύο διαδοχικές ήττες.
Η ομάδα του Κώστα Χατζηκωνσταντίνου πήρε σαφές προβάδισμα στο σκορ, έπειτα από το 10ο λεπτό του αγώνα, «έδεσε» την άμυνά της και αύξησε την διαφορά στη συνέχεια. Γύρω στο 50' του παιχνιδιού, ο τεχνικός της Νέας Ιωνίας, Κώστας Μπένιας, έδωσε οδηγία για man to man μαρκάρισμα πάνω στους Βασιλειάδη, Ρουμελιώτη, ώστε να περιορίσει τους φιλοξενούμενους, όμως οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να επιστρέψουν στο ματς και προς το τέλος το σκορ ξέφυγε.
Το βάπτισμα του πυρός πήρε ο 16χρονος παίκτης του Ποσειδώνα, Ζέρβας, που συμμετείχε για πρώτη φορά σε αγώνα της Α2 Ανδρών, ενώ χρησιμοποιήθηκε και ο επίσης 16χρονος αθλητής της ομάδας του Λουτρακίου, Καραβάς.

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 22-35

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 4-6, 4-9, 5-11, 8-14, 11-17 (σκορ ημιχρόνου), 12-19, 13-20, 15-24, 17-25, 20-29 22-35

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (Μπένιας Κ.): Σακάλογλου, Ράμμος 4, Κούτσης 1, Βαλούρδος, Μπίλος Κ. 1, Χρυσολώρας 2, Συμεωνίδης, Γκουλής Ε. 2, Γκλαβόπουλος, Οικονόμου 5, Δανέζης, Κυριαζόγλου, Μπίλος Ι. 5, Τσακογεώργας 2, Γκουλής Α. 1

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ (Χατζηκωνσταντίνου Κ.): Βλαχογεώργος, Αικατερίνης 5, Τυφτικίδης 1, Καραβάς, Ζέρβας, Χριστόπουλος 2, Φίλης, Χατούπης, Χατζηκωνσταντίνου Ν. 5, Δημητρόπουλος 8, Χατζηκωνσταντίνου Α. 3, Βασιλειάδης 4, Ρουμελιώτης 7

Διαιτητές: Βήτας - Σκλαβενίτης, Δίλεπτα: 3 - 6, Πέναλτι: 3/4 - 1/1