Ισόπαλο το ντέρμπι μεταξύ ΧΑΝΘ και Ζαφειράκη - greekhandball.com

Ισόπαλο το ντέρμπι μεταξύ ΧΑΝΘ και Ζαφειράκη

ΧΑΝΘ και Ζαφειράκης Νάουσας συνεχίζουν να ισοβαθμούν, καθώς, έπειτα από την μεταξύ τους ισοπαλία (25-25) στο ντέρμπι της αγωνιστικής της Α2 Ανδρών (2ος όμιλος), αμφότερες οι ομάδες έχουν 13 πόντους. Παράλληλα, παραμένουν αήττητες.
Ο Ζαφειράκης βρισκόταν με δύο γκολ μπροστά στο ημίχρονο (10-12), οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσα (19-19), γύρω στο 45ο λεπτό, πήραν το προβάδισμα λίγο αργότερα, όμως δεν κατάφεραν να το διατηρήσουν και βρέθηκαν να... κυνηγούν στο σκορ, ελάχιστα λεπτά πριν από το φινάλε. Ωστόσο, με γκολ του Βασιάδη πέντε δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη, η ομάδα του Κώστα Τούτση ισοφάρισε και απέφυγε την ήττα.

ΧΑΝΘ - ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 25-25

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 5-3, 7-4, 9-7, 10-9, 10-12 (σκορ ημιχρόνου), 13-14, 16-18, 19-19, 22-21, 23-24, 25-25

ΧΑΝΘ (Τούτσης Κ.): Αρβανιτίδης 1, Μπόλας 1, Τσιρογιάννης, Σαρηγιαννίδης 4, Τσαγκαράκης 6, Ρίζος 4, Βασιάδης 3, Τσαμήτρος, Κορωνάς, Πάντζιος 5, Μουρατίδης, Βακουφάρης, Κουπαρανίδης, Παπαδόπουλος, Μαρίνης 1, Κωστόπουλος

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ (Δεληχρήστος Χ.): Εμμανουηλίδης 1, Λενός, Μπιλιούρης, Διδασκάλου 2, Χατζηγεωργίου 4, Τζουβάρας, Πετρίδης 5, Κρέξης 1, Χατζηαγαπίου, Οικονόμου, Ατσίμοβιτς 11, Πινακούδης 1, Κυριακίδης, Μπουμπουλέντρας, Δεληχρήστος

Διαιτητές: Τζαφερόπουλος – Χαρίτσος, Δίλεπτα: 5-5, Πέναλτι: 2/3 – 1/3