ΕΣΧΑ Εφήβων: Ο Άρης Νικαίας επικράτησε, αν και ένιωσε την... ανάσα του Πανελληνίου - greekhandball.com

Ο Άρης Νικαίας, αν και αγχωτικά, επικράτησε (25-24) χθες (12/12) το βράδυ, στην έδρα του, με αντίπαλο τον Πανελλήνιο, για την 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Εφήβων της ΕΣΧΑ, για τις θέσεις 1-6.
Το σύνολο του Θανάση Τούτση κατάφερε να «χτίσει» διαφορά τερμάτων γύρω στο 50' της αναμέτρησης, όμως λίγα λεπτά πριν από το φινάλε ο Πανελλήνιος πλησίασε απειλητικά μειώνοντας στο σκορ. Παρ' όλα αυτά, ο Άρης πέτυχε να διατηρήσει το προβάδισμα και τελικά, να νικήσει.

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 25-24

Τα πεντάλεπτα: 0-1, 4-5, 7-6, 8-8, 11-10, 13-11 (σκορ ημιχρόνου), 14-12, 16-15, 18-16, 23-18, 23-19, 25-24

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Τούτσης Α.): Θεοδώρου 2, Μιχαλόπουλος, Μπάλκος, Παϊπάης 4, Στάθης 3, Τσιβγούλης 4, Καραμπέκιος 7, Μάμουλας, Αναστασίου 2, Συρίγος 1, Βαρδαξόπουλος 2, Σάμιος, Βοϊδήλος, Μαλαγέλλης, Μουσούλης, Ξυπνητός

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (Σαμαράς Ν.): Ρεπούλιας, Πετσούνιας, Γέτο, Γιαννουλάκης Δ. 4, Παντελόπουλος, Κατάκαλος, Βερτζώνης 7, Χριστόπουλος, Ψαρρός 4, Σμυρνιώτης 3, Μανιάτης, Γιαννουλάκης Ν. 6

Διαιτητές: Μπράμου - Σκλαβενίτης, Δίλεπτα: 4 - 6, Πέναλτι: 6/9 - 7/9