«Κάστρο» η Κατερίνη για τον Αρχέλαο - greekhandball.com

«Κάστρο» η Κατερίνη για τον Αρχέλαο

Αήττητος παραμένει στην έδρα του ο Αρχέλαος Κατερίνης, ο οποίος επικράτησε 25-20 του ΓΑΣ Κιλκίς, για το Πρωτάθλημα της Α2 Ανδρών (2ος όμιλος). Οι γηπεδούχοι προηγούνταν σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης και αν και ο ΓΑΣ Κιλκίς μείωσε στο ένα τέρμα (13-12), γύρω στο 40ο λεπτό, οι Κατερινιώτες δεν έχασαν τα ηνία και τελικά κατέκτησαν τους δύο βαθμούς.

ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ 25-20

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 4-3, 6-3, 8-5, 10-6, 12-8 (σκορ ημιχρόνου), 13-10, 13-12, 17-14, 19-16, 21-17, 25-20

ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ: Καρυπίδης, Κοσμίδης Β., Κοσμίδης Η., Μάνης, Ξεφτέρης, Σαϊδές 1, Αναστασίου 6, Εγγλέζος 3, Ραντζέλοβιτς 6, Θυμιόπουλος 1, Χαραλαμπίδης 1, Τσαβές, Καϊμακάμης 5, Ξώνης, Σκουφάς, Παπαδόπουλος 2

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ: Φαχουρίδης Σ. 9, Τοκάτζογλου 1, Βαφειάδης, Φαχουρίδης Α. 1, Φαχουρίδης Π. 2, Αναστασιάδης, Μέγκας 2, Βιολιτζής, Γιαβασίδης, Μαυρόπουλος 1, Σάκαλης, Φυτανίδης, Τριανταφύλλου, Μανουσαρίδης, Μαυρόπουλος 3, Χοτζούδης 1

Διαιτητές: Γράψας - Κυριακού, Δίλεπτα: 9 - 5, Πέναλτι: 0/1 - 2/2