Η ΑΕΚ πέρασε... σβηστά στους «4» - greekhandball.com

Η ΑΕΚ πέρασε... σβηστά στους «4»

Η ΑΕΚ κυριάρχησε στο παιχνίδι κόντρα στον ΠΑΟΚ, στη Θεσσαλονίκη, για το Κύπελλο Ανδρών και επικράτησε άνετα με 32-23. Η ομάδα του Δημήτρη Δημητρούλια βρισκόταν με 10 γκολ μπροστά στο ημίχρονο (9-19) και λίγο πριν από το φινάλε της αναμέτρησης πέτυχε να προηγείται ακόμα και με 13 τέρματα. Ο Δικέφαλος του Βορρά, απλώς, μείωσε στο σκορ.
Ο αθλητής της ΑΕΚ, Χόγκας, υπέστη διάστρεμμα και αύριο (20/12) θα επανεκτιμηθεί η κατάσταση του τραυματισμού του.

ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 23-32

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 2-4, 3-6, 5-12, 7-16, 9-19 (σκορ ημιχρόνου), 11-22, 12-24, 13-25, 17-29, 18-31, 23-32

ΠΑΟΚ (Παπαβασίλης Α.): Κωστακίδης Π. 3, Παλάσκας 8, Μπαλτατζής 1, Παπαβασίλης 2, Κοκώνης, Εμμανουήλ, Γιαννακίδης Ι., Γιαννακίδης Κ. Τσαναξίδης 3, Ελευθεριάδης, Κωστακίδης Α. 1, Λοΐζος, Μαστορογιάννης 1, Κυπραίος, Κριούτσκοβ, Τσέγιοβιτς 4

ΑΕΚ (Δημητρούλιας Δ.): Αραμπατζής 2, Δομπρής 2, Μωραΐτης 3, Γεωργιάδης, Χόγκας 2, Ζαμπούνης 1, Νικολαΐδης 1, Κοσάνοβιτς, Μυλωνάς 3, Πλάθα 2, Φλορίντο 5, Παπαδιονυσίου 3, Καφφάτος, Μπουνέτα 3, Γιόσμου 3, Κεδέρης 2

Διαιτητές: Πατιός - Τσιάνας, Δίλεπτα: 3-2, Πέναλτι: 3/5 - 4/4