Επιστροφή στις νίκες για τον Αρχέλαο - greekhandball.com

Επιστροφή στις νίκες για τον Αρχέλαο

Ο Αρχέλαος Κατερίνης υποδέχτηκε τον Αλέξανδρο Αξιούπολης σε παιχνίδι για την τρίτη αγωνιστική της Α2 κατηγορίας και επικράτησε με σκορ 34-28 (18-12 ημίχρονο). Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και με με πρώτους σκόρερ τους Εγγλέζο (7 γκολ) και Ραντζέλοβιτς (6 γκολ) κατάφεραν να διπλασιάσουν τις νίκες τους στο πρωτάθλημα. Για τους φιλοξενούμενους που ήταν ανταγωνιστικοί σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, ο Παλαιστής πέτυχε 7 τέρματα.

Διαιτητές: Καζαντζίδης – Μπουγιάκας

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 5-5, 8-7, 10-7, 15-9, 18-12 (ημίχρονο), 20-15, 25-18, 27-21, 30-23, 30-25, 34-28 (τελικό)

Αρχέλαος  Κατερίνης(Χοτοκουρίδου): Καρυπίδης, Β. Κοσμίδης Β, Ηρ. Κοσμίδης, Μανής, Σαϊδές 2, Καϊμακάμης 5, Εγγλέζος 7, Αναστασίου 4, Μαυρόπουλος 5, Κ. Σκούφας, Ραντζέλοβιτς 6, Ξεφτέρης, Θυμιόπουλος 3, Παπανάκος, Ξώνης 2, Δράντζιου.

Αλέξανδρος Αξιούπολης (Καρυπίδης): Ζηλίδης, Παπαρήγας, Πεχλιβανίδης, Γιαβασίδης, Μενεψάκος, Καραπεΐδης 5, Καλπακίδης 5, Παλαιστής 7, Τσορλίνης, Πλατής, Καράγγελος 3, Κοπαΐδης 3, Μουτούδης 3, Βραχιολίδης 2, Ζιάρας, Ομάς.

Δίλεπτα: 6-3. Πέναλτι: 2/4 – 4/6