Σημαντική νίκη του Φοίβου Συκεών - greekhandball.com

Σημαντική νίκη του Φοίβου Συκεών

Ο Φοίβος Συκεών πέρασε νικηφόρα από το Κιλκίς σε παιχνίδι για την πέμπτη αγωνιστική της Α2 κατηγορίας. Οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν με σκορ 24-21 (10-11 ημίχρονο) σε ένα παιχνίδι το οποίο ήταν ντέρμπι στο πρώτο μέρος. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Φοίβος πήρε μια διαφορά έξι τερμάτων με το γκολ του Αθανασιάδη (17-23) και σε εκείνο το σημείο ξεκαθάρισε η υπόθεση νίκη.

ΓΑΣ Κιλκίς: Πετρίδης, Κοβλακάς 2, Φαχουρίδης Σ. 4, ,Τοκατζόγλου 4, Τριανταφύλλου, Χοτζούδης 3, Βαφειάδης, Φαχουρίδης Αρ.1,  Φαχουρίδης Π. 3, Αναστασιάδης 1, Μέγκας, Βιολιτζής, Γιαβασιδης 2, Μαυρόπουλος 1, Σάκαλης, Φυντανίδης

Φοίβος Συκεών: Παπαδόπουλος Π. 2, Αθανασιάδης 8 , Παπαδόπουλος Χ., Μανωλόπουλος 5, Δελιάς, Ελοζιενόα 3, Πατσιάς 1, Μήγγας, ΣΣιγγιρίδης, Μεγγίδης, Παντελίδης, Τσιντίδης 3, Χαραλαμπίδης, Θεοφάνους 1, Βούινιτς 1, Ππαγεωργίου

Δίλεπτα: 3-6 .Πέναλτι:2/2- 3/4 .Κόκκινη κάρτα: Μήγγας (Τρία δίλεπτα)