Νίκη στο... ρελαντί για τον Ζαφειράκη Νάουσας - greekhandball.com

Νίκη στο... ρελαντί για τον Ζαφειράκη Νάουσας

Το 4/4 πέτυχε ο Ζαφειράκης Νάουσας (σ.σ. αυτή ήταν η 5η αγωνιστική, όμως ο Ζαφειράκης έχει κάνει το ρεπό του), ο οποίος νίκησε εντός έδρας, με 36-21, τους Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης. Το σύνολο του Χρήστου Δεληχρήστου, μετά από τα πρώτα 5 λεπτά, στα οποία βρισκόταν πίσω στο σκορ, ανέβασε ταχύτητα και στο δεύτερο ημίχρονο... ξέφυγε, με αποτέλεσμα να φτάσει σε μία εύκολη επικράτηση.

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ - ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ 36-21

Τα πεντάλεπτα:  4-2, 7-4, 10-5, 12-7, 15-9, 18-10 (σκορ ημιχρόνου), 22-12, 25-13, 27-15, 29-17, 32-19, 36-21

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ: Διδασκάλου 3, Βλάχος 5, Χατζηγεωργίου 3, Τσουβάρας 4, Πετρίδης 3, Κρέξης, Χατζηαγαπίου 2, Οικονόμου 4, Ατσίμοβιτς 8, Εμμανουηλίδης 1, Χαλάτσης, Κυριακίδης 2, Πινακούδης, Μπιλιούρης 1, Δεληχρήστος

ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ: Καραβασίλης, Νικολαΐδης, Ξηρόπουλος, Ανδρεαδάκης 4, Γκάρας, Καραβασίλης 2, Κωστόπουλος, Λαϊλισίδης 2, Καμούρης 2, Μπασδάνης, Μπαλταδάκης 6, Ναβροζίδης 2, Οικονόμου 1, Πέξας, Χαραλαμπίδης, Γληνιάς

Διαιτητές: Λινάρδος-Νικολαΐδης, Δίλεπτα: 4-2, Πέναλτι: 3/4 - 3/4