Επιστροφή στις νίκες για Αερωπό - greekhandball.com

Επιστροφή στις νίκες για Αερωπό

O Αερωπός Έδεσσας... λύγισε τον Ιωνικό Νέας Φιλαδέλφειας στα τελευταία 10 λεπτά της μεταξύ τους ιδιαίτερα αμφίρροπης, όπως εξελίχθηκε το ματς, αναμέτρησης και επικράτησε με 27-21.
Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ σε όλη την διάρκεια του αγώνα, με εξαίρεση το τελευταίο τρίτο του δευτέρου μέρους. Το σύνολο του Γιάννη Πηλαλίδη προηγήθηκε για πρώτη φορά γύρω στο 25ο λεπτό, όμως το ημίχρονο έληξε 13-13. Η πίεση των γηπεδούχων, αλλά και η κούραση των Αθηναίων οδήγησε την ομάδα της Έδεσσας στην επιστροφή στις νίκες.

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ MANDYNAMIC - ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ 27-21

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 4-5, 7-9, 9-9, 12-10, 13-13 (σκορ ημιχρόνου), 16-16, 18-17, 20-18, 21-19, 24-21, 27-21

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ (Πηλαλίδης Γ.): Αθανασίου, Π. Τζουβάρας, Μαυροδουλάκης, Γάτσης, Κράλλης 5, Θεοδωρόπουλος 4, Δημάκης 4, Μπάρμπας, Βαφείδης, Μισαηλίδης 4, Αποστολίδης, Κυριακού 9, Ρόμπης-Σάτσκος, Λιόφης, Ρότζιος, Καουέ 1

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ (Παπακώστας Μ.): Τσακνής, Βάρης, Αϊβαλιώτης 3, Αργυράκης, Γκέρτσος, Μπούτος, Αποστολίδης 3, Ζαχάρης 3, Βασιλείου, Συγγάρης, Μπούτος 1, Μαντζόπουλος 3, Λιόλιος 4, Μαυροφρύδης 1, Τσάτσας 2, Μπουλούμπασης 1

Διαιτητές: Νάσκος - Θεοδοσίου, Δίλεπτα: 6-4, Πέναλτι: 1/1, 2/2