Η ψυχωμένη Νέα Ιωνία το... γύρισε στο δεύτερο μέρος - greekhandball.com

Η ψυχωμένη Νέα Ιωνία το... γύρισε στο δεύτερο μέρος

Το ντέρμπι της αγωνιστικής (5η) στην Α1 Γυναικών πήρε (20-22) η Νέα Ιωνία, με αντίπαλο την Βέροια 2017, εκτός έδρας. Η ομάδα του Μενέλαου Δανήλου, αν και βρισκόταν πίσω στο σκορ από την αρχή της αναμέτρησης έως και το 35ο λεπτό αυτής, κατάφερε να φέρει... τούμπα το ματς, να πάρει το προβάδισμα στο 45ο λεπτό, να το διατηρήσει και τελικά να επικρατήσει. Οι φιλοξενούμενες, οι οποίες συγκροτούν μια πολύ καλά δουλεμένη ομάδα, έβγαλαν πάθος και απέδειξαν πως παρά το νεαρό της ηλικίας τους, διαθέτουν αγωνιστική ωριμότητα.

ΒΕΡΟΙΑ 2017 - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 20-22

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 6-2, 6-4, 7-5, 9-7, 11-9 (σκορ ημιχρόνου), 12-10, 13-13, 14-15, 15-17, 17-19, 20-22

ΒΕΡΟΙΑ 2017 (Χαραλαμπίδης Κ.): Τσαουσίδου 3, Τζούρισιτς 1, Καραμπατζάκη, Ανθίτση, Καραχαρίση 2, Μπάσμα, Δελησάββα, Τηλαβερίδου, Τσιτλακίδου 1, Γεωργιάδου, Βασιλειάδου 3, Τσόβιτς 5, Πιτούλια, Μάστακα 5

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (Δανήλος Μ.): Μανιά 2, Φράγκου 5, Μίλασιτς, Καραμάνου, Κολλύρη, Καρέλα, Ντιμτσούδη 1, Κεπεσίδου Ν. 5, Βασιλείου 1, Ζένελι 1, Νταβέσκα, Χριστοπούλου 1, Ζηνωνίδου 2, Χρυσοκέντη, Στουγιαννίδου 4, Κεπεσίδου Μ.

Διαιτητές: Πάτιος - Τσιάνας, Δίλεπτα: 2-4, Πέναλτι: 5/5-4/4