Ο Άρης Νίκαιας άλωσε το ΟΑΚΑ - greekhandball.com

Ο Άρης Νίκαιας άλωσε το ΟΑΚΑ

Στην αναμέτρηση που έγινε στο κλειστό του ΟΑΚΑ, στη σκιά του θανάτου του Γιώργου Σαϊτη, για την έκτη αγωνιστική της Handball Premier, ένας ψυχωμένος Άρης Νίκαιας, επιβλήθηκε του Δούκα με σκορ 27-25 (ημίχρονο 14-17). Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν μεγάλη συγκέντρωση στην άμυνα και ψυχραιμία στην επίθεση και κατάφεραν να πάρουν τους πρώτους τους βαθμούς, στο φετινό πρωτάθλημα.

Mετά το 4-4 (9ο λεπτό), οι παίκτες του Τάκη Μελετάκου πήραν ένα προβάδισμα 3 τερμάτων, ωστόσο ο Δούκας ισορρόπησε γρήγορα. Η ομάδα του Άρη ξαναπήρε κεφάλι στο σκορ και μπήκε στα αποδυτήρια με το υπέρ της 16-12. Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα έμεινε ίδια, με τους φιλοξενούμενους να δείχνουν ότι θέλουν περισσότερο τη νίκη και τελικά να φτάνουν σε αυτήν, έχοντας μπροστάρηδες στην επίθεση τους Χαραλάμπους (6 γκολ) και Λαδάκη (6 γκολ). Για τον Δούκα, Μελετάκος και Τότος πέτυχαν από 5.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-6, 7-8, 8-11, 10-13, 12-16 (ημχ.), 14-17, 16-19, 17-20, 18-21, 21-25, 25-27

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (Μπούνας): Κρητικός 2, Τόμπρος 2, Παγιάτης 2, Μελετάκος 5, Μπραουδάκης, Πολύδωρος, Αποστολόπουλος, Καρακεχαγιάς 4 Ντούνης 3, Τότος 5, Γερουλάνος,Τζανιδάκης 1, Μπεκιάρης, Κολλύρης, Μπαλάσκας 1, Στεφανίτσης,

Άρης Νίκαιας (Μελετάκος): Λαδάκης 6, Ταουσάνης 4, Αθανασίου 1, Βλάχος, Μελετάκος Γ. 2, Γρηγοράκης, Μουλιάτος, Μαλανδρένιας, Ασβεστάς 5, Παπαδόπουλος, Ταβλαρίδης 1, Κρεμμύδας, Μιμίκος 2, Χουρσουντιάν, Σάμιος, Χαραλάμπους 6

Διαιτητές τ: Βήτας -Σκλαβενίτης

Δίλεπτα: 5 – 6, Πέναλτι: 2/4- 3/4