Τσακνής: «Χάσαμε την αυτοσυγκέντρωσή μας» - greekhandball.com

Τσακνής: «Χάσαμε την αυτοσυγκέντρωσή μας»

Πολύ καλή εμφάνιση έκανε ο παίκτης του Ιωνικού Ν. Φιλαδέλφειας, Τάσος Τσακνής, στο σημερινό (27/11) εκτός έδρας παιχνίδι της ομάδας του, με αντίπαλο τον Αερωπό Έδεσσας, παρά την ήττα με 27-21.
Ο 31 ετών γκολκίπερ τόνισε στο greekhandball.com: «Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν πολύ κοντά στο σκορ με τον Αερωπό. Γενικά, φανήκαμε ιδιαίτερα ανταγωνιστικοί και ήμασταν πολύ πιεστικοί στην άμυνα, ενώ βρίσκαμε λύσεις επιθετικά. Ωστόσο, στην επανάληψη, χάσαμε, ίσως, την αυτοσυγκέντρωσή, μας και ο Αερωπός πήρε «κεφάλι» στο σκορ, πράγμα το οποίο οδήγησε σε αυτό το αποτέλεσμα».

*Σημειώνεται πως ο τεχνικός του Ιωνικού, Μάκης Παπακώστας, με τον οποίο επίσης ήρθαμε σε επαφή, δεν θέλησε να επεκταθεί, πριν δει το βίντεο της αναμέτρησης, όπως χαρακτηριστικά μάς είπε. Έτσι, αρκέστηκε να δηλώσει τα ακόλουθα: «Συγχαρητήρια στους παίκτες μου, είμαι 100% ικανοποιημένος από την προσπάθειά τους. Δεν θα ήθελα να σχολιάσω κάτι επιπλέον, πριν δω το βίντεο του αγώνα».