Συμφώνησαν Χαραλαμπίδης και Ταϊρινίδης - greekhandball.com

Συμφώνησαν Χαραλαμπίδης και Ταϊρινίδης

Οι δηλώσεις των προπονητών Βέροιας 2017 και Μέγα Αλέξανδρου Γιαννιτσών στο greekhandball.com, για το μεταξύ των ομάδων τους παιχνίδι, που τέλειωσε με νίκη της γηπεδούχου Βέροιας :
Kώστας Χαραλαμπίδης  ( προπονητής Βέροιας ) :  ΄΄ Το παιχνίδι ξεκίνησε μέχρι το πρώτο δεκάλεπτο ως ντέρμπι, αλλά, μετά το πρώτο δεκάλεπτο η Βέροια ήταν η καλύτερη ομάδα και κλείσαμε το ημίχρονο με διαφορά 10 γκολ. Στο δεύτερο μέρος, πήραν χρόνο συμμετοχής όλες οι αθλήτριες μας, ώστε να υπάρξει συντήρηση δυνάμεων για τα ευρωπαϊκά παιχνίδια. Πολύτιμη η προσφορά της γκολκίπερ της ομάδας μας, Μπασμά. Συγχαρητήρια στα Γιαννιτσά για την προσπάθεια και την μαχητικότητα τους΄΄.
Αλέξανδρος Ταϊρινίδης ( προπονητής Γιαννιτσών ) : ΄΄  Ξέραμε από την αρχή ότι θα ήταν δύσκολο αυτό το ματς. Αντέξαμε  μόνο 15-20 λεπτά, βρεθήκαμε απέναντι σε μία πολύ καλή γκολκίπερ, χάσαμε δίκαια. Συγχαρητήρια στην Βέροια 2017. Αυτό το παιχνίδι δεν ήταν στους στόχους μας, συνεχίζουμε ώστε να κάνουμε το καλύτερο δυνατό΄΄.