Εφθασε στην πηγή και νερό δεν ήπιε ο Φίλιππος, 24-24 με τον σκληροτράχηλο Αρη Νικαίας - greekhandball.com

Ο Φίλιππος Βέροιας προηγείτο στο μεγαλύτερο μέρος του εντός έδρας αγώνα του με τον Αρη Νικαίας, ωστόσο, με το σκορ στο 24-23, έχασε 10 δεύτερα πριν από το τέλος τετ-α-τετ με τον 17χρονο Παπαγιάννη και στα 6 δεύτερα πριν από την ολοκλήρωση του αγώνα, ο Λαδάκης με περίσσια ψυχραιμία ισοφάρισε σε 24-24 και χάρισε τον ( πολύτιμο ) βαθμό στους φιλοξενούμενους.
Η ομάδα της Ημαθίας πήρε τον πρώτο πόντο της στο πρωτάθλημα ενώ ο Αρης Νικαίας έφθασε τους 3 βαθμούς.
Ο Καραγκιοζόπουλος, με τα 9 γκολ που πέτυχε, κράτησε όρθιο τον Φίλιππο που είχε πάρει διαφορά  4 τερμάτων στο ξεκίνημα ( 7-4 ) ενώ προηγήθηκε με 10-7 στο 20΄ όπως και με 24-22 στο 58.54΄΄ , όμως, ο Αρης ήταν βελτιωμένος στην επανάληψη, όταν ανέβασε την απόδοση του ο Λαδάκης, έδειξε μαχητικό πνεύμα και ισοφάρισε στο τέλος.
Η πολύ καλή απόδοση του γκολκήπερ Καλλιαρίδη, έδωσε βοήθεια αλλά όχι και την νίκη στον Φίλιππο που έκανε ότι μπορούσε, αλλά, παραμένει δίχως νίκη στο πρωτάθλημα ενώ ο Αρης Νικαίας δικαιώθηκε για την ψυχραιμία με την οποία διαχειρίσθηκε κρίσιμα σημεία της αναμέτρησης.

Τα πεντάλεπτα : 3-1, 5-3, 8-6, 9-7, 10-10, 13-12 ( ημίχρονο ), 15-12, 17-16, 19-17, 20-20, 22-21, 24-24.

Διαιτητές οι Πάτιος-Τσιάνας.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Σαράφης ): Πατραμάνης 3 , Νικολαΐδης 1 , Τζινεβής 3, Μηλόπουλος 1, Βαρδάκας , Καραγκιοζόπουλος 9 , Κουκουτσίδης , Τζωρτζίνης, Καλλιαρίδης, Πιστόλας 1 , Φιλόσογλου 3, Σ.Παπαδόπουλος, Παπαγιάννης 3 , Λυκοστράτης, Παντελίδης, Στανκίδης,

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ  (Μελετάκος): Λαδάκης 7 , Ταουσάνης 4 , Αθανασίου 1 , Βλάχος 1 , Μελετάκος 3 , Γρηγοριάδης, Μουλιάτος,  Ασβεστάς 2 , Μαλανδρένιας , Παπαδόπουλος, Ταβλαρίδης 1 , Μιμίκος 2 , Χουρσουντιάν, Χαραλάμπους 1 , Κρεμμύδας 2, Σάμιος.