Βέροια 2017-Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών : Α1 Γυναικών ( Live ) : Τελικό 27-16 ( Ημίχρονο 14-5 ) - greekhandball.com

Ενός λεπτού σιγή στην Βέροια, για τον χαμό του Γιώργου Σαϊτη

Ο αγώνας πραγματοποιείται στο ΔΑΚ Βικέλας

Η Κόβιτς ισοφάρισε με πέναλτυ σε 1-1 το γκολ των φιλοξενουμένων με την φορμαρισμένη Μπατζαρακούδη

Και δεύτερο γκολ, στο 6΄, από την Μπατζαρακούδη για το 1-2 για τα Γιαννιτσά που μπήκαν δυναμικά στο παιχνίδι

Eξαιρετική στο ξεκίνημα του αγώνα η γκολκήπερ Μπασμά για την Βέροια, όπως ήταν και στην προηγούμενη αγωνιστική, στην Αρτα και ας έχασε η ομάδα της

Και το 7-4 από την Καραχαρίση στο 17.20΄΄

Η Μπατζαρακούδη δυσκολεύεται να ολοκληρώσει τις προσπάθειες της και τα Γιαννιτσά, μοιραία, αδυνατούν να παρακολουθήσουν στο σκοράρισμα την Βέροια που έχει ξεφύγει με διαφορά 3 γκολ

Στο 19.50΄΄ η Βέροια είναι μπροστά στο σκορ, με την Μπασμά να προφυλάσσει την εστία της με τρόπο υποδειγματικό

Και το 8-4 από την Ανθίτση στο 20΄

Με το τρίτο γκολ της Καραχαρίση στο ματς, το 9-4 στο 21΄

Από 3 γκολ, Καραχαρίση και Ανθίση για την Βέροια

10-4 η Ανθίση στο 22΄

Η Βέροια έχει, πλέον, την μεγαλύτερη διαφορά στο παιχνίδι, χάρη στο προβάδισμα της με 6 τέρματα απέναντι στα Γιαννιτσά

Ρεσιτάλ Καραχαρίση και 11-4 στο 25.25΄΄, με τα Γιαννιτσά να αντιμετωπίζουν πολλά προβλήματα από την πληθωρική εμφάνιση της Βέροιας

Και 11-5 οι φιλοξενούμενες με την Αναστασίου, έπειτα από σχεδόν 11 λεπτά απραξίας στο σκοράρισμα

Συνεχίζει η Μπατζαρακούδη να αδυνατεί να βρεί δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα

Απόκρουση πέναλτυ από την Πυριτίδου στο 27΄, ωστόσο, η Βέροια συνεχίζει να κυριαρχεί στο ματς

Δεύτερο γκολ από την Βασιλειάδου και 12-5 στο 27.56΄΄

13-5 και πάλι η Ανθίτση

Ακολουθεί το 14-5 στο 29.40΄΄από την Καραχαρίση, που επίσης είναι εξαιρετική

Σκορ ημιχρόνου : Βέροια-Γιαννιτσά 14-5

Με 15-5 προηγείται η Βέροια στο ξεκίνημα της επανάληψης, με το γκολ της Μαστάκα ενώ η Παρασκευαίδου άφησε το ματς, με τρείς δίλεπτες αποβολές

Στο 34΄ το 15-6 από την Μπατζαρακούδη, η οποία έχει σημειώσει τα  3 από τα 6 γκολ της ομάδας της στο παιχνίδι

Πέναλτυ για τα Γιαννιτσά και η Μπατζαρακούδη σκοράρει για το 20-8

Μένουν ακόμα 13 λεπτά για να λήξει το παιχνίδι και  η υπεροχή της Βέροιας είναι αδιαμφισβήτητη

Aντεπίθεση των Γιαννιτσών που μειώνουν σε 20-12 με διαδοχικές εύστοχες επιθέσεις

Η Γεωργιάδου το 21-12 και η Βασιλειάδου το 22-12

Και το 23-12 στο 52΄ από την Καραμπατζάκη

24-12 στο 55΄ η Βέροια,  με την Βασιλειάδου

Εχασε πέναλτυ η Καραμπατζάκη

Ακόμα μία επέμβαση από την Μπασμά

Η Βασιλειάδου το 25-12 στο 56.30΄΄

Τίποτα δεν πρόκειται, όπως είναι φανερό, δεν πρόκειται να αλλάξει στα τελευταία λεπτά

Το 26-12 από την Γιούρισιτς

Δύο λεπτά πριν από την λήξη έγινε το 26-13 όμως η Βασιλειάδου πραγματοποίησε το 27-13, στο 28.20΄΄

27-14 τα Γιαννιτσά από την Ζιάγκα και 27-15 η Μπατζαρακούδη

Και στο 29.35΄΄ το 27-16

Λήξη αγώνα και τελικό αποτέλεσμα 27-16 για την Βέροια

Καλησπέρα σας.
To  greekhandball.com θα είναι κοντά σας, ώστε να σας προσφέρει live την εξέλιξη του αγώνα για την Α1 Εθνική Γυναικών, ανάμεσα στην Βέροια 2017 και τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων :

ΒΕΡΟΙΑ 2017  (Χαραλαμπίδης): Τζούρισιτς , Καραμπατζάκη, Ανθίτση,  Καραχαρίση, Μπάσμα, Δελησάββα, Τηλαβερίδου, Γεωργιάδου , Βασιλειάδου, Κόβιτς , Πιτούλια, Μάστακα

MEΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ (Ταϊρινίδης): Πυριτίδου, Κοντζαχρήστου, Πλιόγκα, Μαντζίρη, Αναστασίου , Παρασκευαϊδου, Παπαδοπούλου Γ. , Τομίδου , Τροχίδου Ε. , Τρελοπούλου, Πέγιου Γ. , Ζιάκα ,  Ανδρονικίδου, Μπατζαρακούδη