Τιμισοάρα-Ολυμπιακός/Όμιλος Ξυνή (live) - greekhandball.com

Τιμισοάρα-Ολυμπιακός/Όμιλος Ξυνή (live)

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε τον εκτός έδρας αγώνα του Ολυμπιακού με αντίπαλο την ρουμανική, Τιμισοάρα, στην πρώτη αναμέτρηση μεταξύ των δύο, για το EHF Cup. Το παιχνίδι ξεκινάει σε λίγα λεπτά και μεταδίδεται απευθείας από το EHF TV.

ΤΙΜΙΣΟΑΡΑ: Μπαμπασαφάρι, Μπαϊκάν, Σίμπαν, Φενίτσι, Ιριμέσκου, Μαργιάνοβιτς, Μιλόσεβιτς, Ναστάσιε, Νεάμτου, Πρίμπανιτς, Ρούσου, Σαντόβεακ, Σόμλεα, Τριφ, Βάρο.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ/ΟΜΙΛΟΣ ΞΥΝΗ: Αραπακόπουλος, Μπάγιος, Μπογκούνοβιτς, Κανδύλας, Καρβάτσκι, Λιάπης, Μάλλιος, Μιχαηλίδης, Μούγιτς, Σανίκης, Σπίκιτς, Τινκίρ, Λέμος, Τσιλιμπάρης, Τσίλης, Τζηράς.

5-5 Μπαϊκάν

Ο κύριος που περιγράφει τον αγώνα είναι εξαιρετικά ενθουσιώδης στα τέρματα της Τιμισοάρα. Θυμίζει σπίκερ βραζιλιάνικων αναμετρήσεων με τα μακρόσυρτα «γκολ».

14-15 Μάλλιος

Ο Μαργιάνοβιτς επιχείρησε να «κρεμάσει» τον Τσιλιμπάρη, στην εκτέλεση του πέναλτι, αλλά η μπάλα προσέκρουσε στο οριζόντιο δοκάρι.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου

Η Τιμισοάρα αποδεικνύεται... σκληρός αντίπαλος, αλλά οι Πειραιώτες αποδίδουν στην επίθεση και έτσι απαντούν άμεσα στα γκολ που δέχονται. Παρ' όλα αυτά, θα πρέπει να είναι περισσότερο προσεκτικοί στα αμυντικά τους καθήκοντα. Ο ρυθμός του αγώνα είναι γρήγορος και με τα μέχρι τώρα δεδομένα φαίνεται ότι το ματς θα κριθεί στο νήμα.

17-20 Τινκίρ

Ο Ζαραβίνας έχει προχωρήσει σε αλλαγή τερματοφύλακα και στο δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε ο Σπίκιτς αντί του Τσιλιμπάρη, που αγωνίστηκε σε όλο το πρώτο μέρος.

Πρώτος σκόρερ της Τιμισοάρα είναι ο Μαργιάνοβιτς που έχει πετύχει 6 τέρματα σε 9 προσπάθειες.

Κίτρινη στον Μιλόσεβιτς

17-21 Τσίλης

Τάιμ άουτ ζήτησε η Τιμισοάρα

17-22 Λέμος

Η διαφορά των 5 γκολ υπέρ των φιλοξενούμενων είναι η μεγαλύτερη στην αναμέτρηση μέχρι τώρα.

22-26 Λέμος

Ο Ολυμπιακός διαχειρίζεται καλά το παιχνίδι, όμως η Τιμισοάρα αποδεικνύεται σκληρό καρύδι και βάζει δύσκολα στους Ερυθρόλευκους.

22-27 Λιάπης
23-27 Ιριμέσκου (51:11)

Δίλεπτη στον Σανίκη

Λαλίστατος είναι ο άνθρωπος που μιλάει στο μικρόφωνο του γηπέδου. Προτρέπει τους φίλους της Τιμισοάρα να ενθαρρύνουν την ομάδα τους, δίνοντας έτσι παλμό στην κερκίδα.

24-27 Μαργιάνοβιτς
25-27 Μαργιάνοβιτς
25-28 Αραπακόπουλος
26-28 Ιριμέσκου (54:15)

Τάιμ άουτ ζήτησε ο Ζαραβίνας, που βλέπει τους Ρουμάνους να πλησιάζουν επικίνδυνα στο σκορ.

Οι φίλοι της Τιμισοάρα τραγουδούν στην κερκίδα όντας ικανοποιημένοι από την προσπάθεια της ομάδας τους. «Ζεστή» η ατμόσφαιρα στο γήπεδο.

Πέντε λεπτά ακόμα. Ο Ολυμπιακός θα πρέπει να διατηρήσει το προβάδισμά του και να μην επηρεαστεί από τον ενθουσιασμό της κερκίδας και από την πίεση της Τιμισοάρα.

27-28 Ιριμέσκου
27-29 Λιάπης

Δίλεπτη στον Μιχαηλίδη

Σε πέντε προσπάθειες ο Ιριμέσκου έχει σημειώσει πέντε γκολ, όλα στο δεύτερο ημίχρονο.

28-29 Μαργιάνοβιτς (πέναλτι, 56:51)
29-29 Ιριμέσκου

Ισοφάρισε η Τιμισοάρα, το γήπεδο έχει πάρει φωτιά. Ο Ιριμέσκου είναι παίκτης κλειδί για τους Ρουμάνους στο σημερινό παιχνίδι.

30-29 Φενίτσι

Τάιμ άουτ ζήτησε η Τιμισοάρα. Ζόρικα τα πράγματα για τους Πειραιώτες.

Ένα λεπτό πριν από το φινάλε. Η Τιμισοάρα προηγείται με ένα τέρμα.

Τάιμ άουτ ξανά για την Τιμισοάρα.

Είμαστε στο 59:30

31-29 Μαργιάνοβιτς (πέναλτι)

Λήξη αναμέτρησης

Ξέφρενα πανηγύρια από τους Ρουμάνους. Το κοινό αποθεώνει τους παίκτες και κάνει μαζί τους «όλε». Η Τιμισοάρα επικράτησε του Ολυμπιακού με 31-29.