Διομήδης Αργους-Αρης Νικαίας : Live ( Τελικό 24-19, Ημίχρονο 18-9 ) - greekhandball.com

Διομήδης Αργους-Αρης Νικαίας : Live ( Τελικό 24-19, Ημίχρονο 18-9 )

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ :  Τζιμπούλας, Μαρκατάτος,  Τσάκαλος, Χαντέλης, Γκολούμποβιτς, Λίμα, Ντάσεβιτς, Κρεμαστιώτης, Ραντουλέσκου, Μάνθος, Ξαγοράρης, Μπόσκος, Παπαντωνόπουλος, Δάσκαλος, Σπέντζος, Λαμπρόπουλος.

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ : Βλάχος, Λαδάκης, Ταουσιάνης, Αθανασίου, Μουλάτος, Ασβεστάς Παπαδημητρίου, Χουρσουτιάν, Μελετάκος, Αθανασίου, Παπαδόπουλος, Μιμίκος, Ταβλαρίδης, Γιαννόπουλος, Χαραλάμπους, Γραμματικόπουλος, Γρηγοράκης.

7-3 Μαρκατάτος στο 8.50΄΄

Απευθείας κόκκινη κάρτα στον Μελετάκο για χτύπημα στο πρόσωπο αντιπάλου, ωστόσο, ο παίκτης του Αρη Νικαίας δεν ενήργησε με σκοπιμότητα

18-9 Χαντέλης, σκορ ημιχρόνου

Τζίμπουλας και Δάσκαλος, ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο ξεκίνημα του β΄ μέρους στο 20-9.

Ταουσιάνης το 20-10

Στο 34΄ το 20-11 ο Ταουσιάνης και δίλεπτη αποβολή στον Μαρκατάτο

20-12 Αθανασίου στο 36΄

Στο 38΄  το 20-13 από τον Γιαννόπουλο

Ο Διομήδης είχε τον πλήρη έλεγχο του ρυθμού του αγώνα, αλλά, χαλάρωσε στα τελευταία λεπτά και ο Αρης πέτυχε επιμέρους σκορ 3-0.

20-14 Λαδάκης και τάϊμ άουτ για τον Διομήδη

Η ομάδα του Αργους παρουσιάζεται άστοχη όσο και άτυχη στις επιθέσεις της και έχει μία σειρά από προσπάθειες που κατέληξαν στα δοκάρια της εστίας του Αρη

Δίλεπτη αποβολή για τον Μάνθο και πέναλτυ για τον Αρη, που απειλεί να πλησιάσει περισσότερο στο σκορ τον αντίπαλο του

20-15 Βλάχος στο 42΄

Και πάλι ο Βλάχος με πέναλτυ το 20-16 για τους φιλοξενούμενους, που ήταν πίσω στο σκορ με 20-9

Και πάλι στην επίθεση ο Αρης Νικαίας που πέτυχε με τον Αθανασίου το 20-17 και περιόρισε την σε βάρος του διαφορά στα 3 τέρματα

Τα τελευταία 13 λεπτά στη Νέα Κίο φαίνεται ότι θα είναι ιδιαίτερα ενδιαφέροντα, καθώς, ο Αρης Νικαίας πλησίασε απειλητικά τον Διομήδη που έμοιαζε στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους ότι είχε εξασφαλίσει την νίκη

Δάσκαλος και Χαραλάμπους, από ένα γκολ, για το 21-18

Στο 49΄ όλα είναι, ακόμα, ρευστά σε ένα παιχνίδι που κυλά στο δεύτερο μέρος, εντελώς διαφορετικά σε σχέση με όσα παρουσίασαν οι δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο

Απευθείας κόκκινη ( δεύτερη στο ματς, για παίκτη του Αρη Νικαίας ) στον Χαραλάμπους για χτύπημα στον Μάνθο

Ακόμα ένα δοκάρι για τον Διομήδη, στο 51΄,  αυτή την φορά σε πέναλτυ του Χαντέλη

Εφθασε τα 7 δοκάρια στο αποψινό παιχνίδι, ο Διομήδης

22-18 Χαντέλης στο 55΄ και δίλεπτη ο Τσάκαλος ενώ είχε προηγηθεί ίδια ποινή και για τον Γραμματικόπουλο

Ο Διομήδης έχει το προβάδισμα και μπαίνει στο τελευταίο τρίλεπτο από πλεονεκτική θέση

Από εστία σε εστία, γκολ για τον Παπαδόπουλο του Αρη Νικαίας και 22-19

Μένουν, ακόμα, 2 λεπτά για την ολοκλήρωση της αναμέτρησης

Τάϊμ άουτ ο Αρης Νικαίας

23-19 στο 58.40΄΄ ο Μάνθος και όλα, ουσιαστικά, έχουν κριθεί πλέον, υπέρ του Διομήδη, με διαφορά 4 τερμάτων

24-19 ο Λίμα, καθώς, οι φιλοξενούμενοι μοιάζουν απογοητευμένοι ενώ οι γηπεδούχοι βρίσκουν και πάλι ρυθμό