ΠΑΟΚ-Ιωνικός Ν.Φ. : Τελικό αποτέλεσμα 25-18 - greekhandball.com

ΠΑΟΚ-Ιωνικός Ν.Φ. : Τελικό αποτέλεσμα 25-18

Καλησπέρα σας.

Το  greekhandball.com είναι κοντά σας, ώστε να σας προσφέρει την live κάλυψη της εξέλιξης του αγώνα στη Θεσσαλονίκη, ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Ιωνικό Νέας Φιλαδελφείας.

Οι συνθέσεις των 2 ομάδων, όπως δηλώθηκαν στο φύλλο αγώνα :

ΠΑΟΚ : Κριούτσκοφ, Παπαβασίλης, Πετρίδης, Παλάσκας, Γιαννακίδης, Κοκκώνης, Π.Κωστακίδης, Κυπραίος, Εμμανουήλ, Λοϊζος, Τσέγιοβιτς, Μαστορογιάννης, Κεσίδης, Μπαλτατζής, Α.Κωστακίδης, Τσαναξίδης.

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. : Τσακνής, Αργυράκης, Αποστολίδης, Αντωνόπουλος,  Μπούτος, Τσάτσας, Λιόλιος,  Μπουλούμπασης, Μάγκος, Μαντζόπουλος, Ζαχάρης, Αϊβαλιώτης, Κρητικός, Σύγγαρης, Μαυροφρύδης, Χελιώτης.

Εκτός για τον ΠΑΟΚ οι Τσεσμετζίδης, Αποστόλου, Ελευθεριάδης.

To 1-0 o Παπασίλης στο 1΄

Βαρής και Αποστολίδης, εκτός για τον Ιωνικό Ν.Φ.

Προηγήθηκε της έναρξης του αγώνα, ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των 6 φίλων του ΠΑΟΚ, οι οποίοι χάθηκαν, σαν χθες,  πριν από 20 χρόνια στο δυστύχημα στα Τέμπη.

Ο Παπαβασίλης το 2-0

Κεσίδης στο 5΄ το 3-0 για τον ΠΑΟΚ

Δίχως γκολ στο ξεκίνημα ο Ιωνικός Ν.Φ. που βρίσκεται να χάνει με 4-0 ( με τον Κυπραίο ) από τους γηπεδούχους και μοιραία ακολούθησε τάϊμ άουτ στο 7΄.

4-1  για τον Ιωνικό Ν.Φ, με τον Τσάτσα

Ο ΠΑΟΚ είναι μεθοδικός και πιεστικός, αλλά, ο Ιωνικός Ν.Φ. προσπαθεί να αντιδράσει και να μπεί στο παιχνίδι

Αμεση απάντηση του ΠΑΟΚ με το 5-1 από τον Πετρίδη στο 9΄

Πολύ ωραίο το τέρμα που σημείωσε ο Πετρίδης

Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, ο Ιωνικός Ν.Φ. είχε σημειώσει μόλις 9 γκολ, κόντρα στον Ολυμπιακό, δημιουργώντας αρνητικό ρεκόρ. Ηδη, έχει σήμερα πολλά προβλήματα στο σκοράρισμα.

Ο Λιόλιος, ωστόσο, πέτυχε το 5-2 στο 11.25

Πλησιάζουμε στα μισά του πρώτου μέρους, με τον ΠΑΟΚ να ελέγχει τον ρυθμό του παιχνιδιού και τον Ιωνικό Ν.Φ., σταδιακά, να περιορίζει τα λάθη του στην κυκλοφορία της μπάλλας.

Ο Κυπραίος το 6-2 στο 14.00

Και το 7-2 από τον Παλάσκα.

Ο ΠΑΟΚ έχει μπεί κεφάτος στο παιχνίδι και με εξαιρετική ψυχολογία, έπειτα από το διπλό που πέτυχε στη Νέα Κίο, σε βάρος του Διομήδη.

7-3 ο Μαντζόπουλος

Το 8-3 από τον Κυπραίο

Και το 9-3 από τον Παλάσκα

Το 10-3, πάλι, ο Παλάσκας

Ο Ιωνικός Ν.Φ. περιόρισε την διαφορά, με τέρματα από τον Τσάτσα και τον Αντωνόπουλο

Είμαστε, πλέον, στο 19.00 και το ματς έχει ανοιχτό και γρήγορο ρυθμό στα τελευταία λεπτά, με αυξημένη παραγωγικότητα στο σκοράρισμα.

Στο 21΄ ο Κεσίδης το 11-5

Πρώτος σκόρερ του ΠΑΟΚ έως τώρα, ο Παλάσκας με 3 γκολ

Και 11-6 για τους φιλοξενούμενους ( Λιόλιος )

Σπουδαίες επεμβάσεις από τον φορμαρισμένο γκολκήπερ  του ΠΑΟΚ, Κριούτσκοφ

Γκολ από τον Μαστορογιάννη για τον ΠΑΟΚ, για το 12-6

Και 12-7 για τον Ιωνικό Ν.Φ. με σκόρερ τον Μαντζόπουλο

Κοκκώνης στο 26.00 το 13-7

Τσέγιοβιτς το 14-7 στο 27΄

Πλέον, το προβάδισμα υπέρ του ΠΑΟΚ έχει φθάσει στα 7 γκολ.

Είμαστε πλέον στο 28.20

Λιόλιος το 14-8

Πλησιάζουμε στην εκπνοή του πρώτου μέρους

Ο Π.Κωστακίδης σημείωσε το 15-8

Τελευταία δευτερόλεπτα στο πρώτο ημίχρονο

Τάϊμ άουτ για τον ΠΑΟΚ στο 29.40, έπειτα από το 15-9 που ήλθε με σκόρερ τον Μπουλούμπαση

20-12 Παλάσκας

Ο Λιόλιος με 2 γκολ και ο Αντωνόπουλος με 1, πέτυχαν να μειώσουν το σκορ στο 20-15, για τον Ιωνικό Ν.Φ.

Ο Κυπραίος το 21-15 στο 47΄

Τσέγιοβιτς το 22-15 και Παπαβασίλης στο 23-15 το 49΄

23-16  Αντωνόπουλος

24-16   Παπαβασίλης στο 51΄

Ο Παλάσκας έχασε ευκαιρία ώστε να πετύχει ακόμα ένα γκολ, καθώς, εκτέλεσε πέναλτυ το οποίο απέκρουσε ο Τσακνής

Η υπεροχή του ΠΑΟΚ δεν αμφισβητείται, όμως, ο Ιωνικός Ν.Φ. είναι βελτιωμένος, έπειτα από το κακό ξεκίνημα του στο παιχνίδι.

Με 8 γκολ προηγείται ο ΠΑΟΚ, πέντε λεπτά πριν τελειώσει το ματς

Κόκκινη στον Κυπραίο στο 55΄ μετά την 3η αποβολή του

Ακολούθησε γκολ από τον Λιόλιο για το 24-17

Μένουν 4 λεπτά για την ολοκλήρωση του παιχνιδιού και η διαφορά των 7 γκολ, δίνει σαφέστατο προβάδισμα νίκης στον ΠΑΟΚ

Γκολ από τον Τσαναξίδη και 25-17 στο 58.10

Λιόλιος και πάλι και 25-18

Τελικό αποτέλεσμα 25-18, καθώς ο Κριούτσκοφ απέκρουσε πέναλτυ του Λιόλιου

Τα πανηγύρια του ΠΑΟΚ για την νίκη μετά το τέλος του παιχνιδιού, με τον Ιωνικό Ν.Φ.