ΕΣΧΑ Παίδων: Εύκολα η ΑΕΚ - greekhandball.com

ΕΣΧΑ Παίδων: Εύκολα η ΑΕΚ

Σε αναμέτρηση για την τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΧΑ Παίδων, η ΑΕΚ κέρδισε εντός έδρας τον Ολυμπιακό Κερατσινίου, με σκορ 38-28 (20-15 ημίχρονο). Η Ένωση, με κορυφαίους τους Βαρδαξόπουλο και Βασιλείου που σημείωσαν από 9 γκολ, πήρε από νωρίς το προβάδισμα και έφτασε τελικά σε μια έυκολη επικράτηση. Για τους φιλοξενούμενους, Λαγός και Δημητρίου είχαν επίσης 9 τέρματα.

ΑΕΚ – Ολυμπιακός Κερατσινίου 38-28

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 6-4, 10-7, 14-10, 17-12, 20-15 (ημίχρονο), 24-19, 26-19, 30-21, 36-23, 37-26, 38-28 (τελικό).

ΑΕΚ (Μπαλωμένος): Βασιλακάκης, Παπαδάτος 4, Γιαννούλης, Έγκαρχος, Βαρδαξόπουλος 9, Πολυζωγόπουλος 1, Πόντα, Τραχίλης, Πούλιας 1, Μανουσέλης 1, Ματσίρος 3, Χατζηπαυλής 7, Δικαιούλιας, Σακελλαρίου 3, Λιάκος, Βασιλείου 9.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Βελιτσιάνος): Βάος, Σπανίδης, Κουλακίδης, Παναγιωτίδης Ν. 2, Παναγιωτίδης Α. 3, Μουσούλης 3, Μεταξάς, Ζαμπεθάνης, Ρούσκας, Βρεττός 1, Δημητριάδης 1, Λαγός 9, Δημητρίου 9, Ψωμάς.