Η άμυνα έκρινε το αποτέλεσμα στο Λουτράκι - greekhandball.com

Η άμυνα έκρινε το αποτέλεσμα στο Λουτράκι

Η αμυντική λειτουργία του Ποσειδώνα Λουτρακίου, στο δεύτερο κυρίως μέρος, ήταν το κλειδί της νίκης (26-21) της ομάδας επί του ΕΣΝ Βριλησσίων.
Το παιχνίδι ήταν, γενικά, ισορροπημένο και κάθε σύνολο είχε τις ευκαιρίες του, ώστε να «ανοίξει» την διαφορά των τερμάτων. Ο Ποσειδώνας βρισκόταν πίσω στο σκορ, στο ημίχρονο (11-12), όμως από το σημείο της ισοφάρισης (15-15) και μετά η ψυχολογία της ομάδας του Κωνσταντίνου Χατζηκωνσταντίνου ανέβηκε. Έτσι, με άμυνες που έπαιξαν καταλυτικό ρόλο, αλλά και αποτελεσματικότητα στην επίθεση, ο Ποσειδώνας πήρε το επιθυμητό αποτέλεσμα.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ - ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 26-21

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-5, 4-7, 7-8, 9-9, 11-12 (σκορ ημιχρόνου), 11-12, 15-15, 18-16, 21-18, 22-18, 26-21

ΠΟΣΕΙΔΩΝ (Χατζηκωνσταντίνου Κ.): Βλαχογεώργος, Αικατερίνης 7, Γκίκας 2, Τιφτικίδης, Καραβάς, Ζέρβας, Δώδας, Χριστόπουλος 1, Χατζηκωνσταντίνου Ν. 2, Δημητρόπουλος 1, Χατζηκωνσταντίνου Αθ. 7, Παλαιολόγος, Βασιλειάδης 2, Ρουμελιώτης 4

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Δραγάζης Γ.): Καμπούρης, Ακάλεστος 5, Γκουλέ 8, Νικολίνταης, Παναγόπουλος, Αντωνιάδης, Τσοπανίδης 1, Μπαγιάς, Βαμβακάς 2, Κουτσόπουλος 2, Πέρρος 2, Σομπιρακούλ 1, Κουμαραδέλης

Διαιτητές: Χρόνης - Αβράμης, Πέναλτι: 2/3, 1/2, Δίλεπτα: 5-3