Άνετα ο Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών - greekhandball.com

Άνετα ο Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών

Κανένα απολύτως πρόβλημα δεν αντιμετώπισε ο Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών στην αναμέτρηση κόντρα στον ΑΟΑΟΔΚ VTech Άρη Νίκαιας, τον οποίο και συνέτριψε με 34-18 (17-7 ημίχρονο). Στην αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε στο κλειστό της Νίκαιας, για την πρώτη αγωνιστική της Α1 Γυναικών, η φιλοξενούμενη ομάδα έδειξε από την αρχή την υπεροχή της και στα πρώτα εννιά λεπτά του παιχνιδιού ήταν μπροστά στο σκορ με 7-0. Οι δύο ομάδες μπήκαν στα αποδυτήρια με τη διαφορά στα δέκα γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο η κατάσταση παρέμεινε ίδια, με την ομάδα των Γιαννιτσών να ανεβάζει το ρυθμό της για να φτάσει τελικά στην άνετη επικράτηση. Πρώτη σκόρερ για τον Μέγα Αλέξανδρο η Μπατζαρακούδη με 10 γκολ, ενώ για τον Άρη Νίκαιας η Σαραντάκου είχε 6.

Διαιτητές: Μπράμου- Χρηστίδη

Πεντάλεπτα: 0-4, 0-7, 2-10, 3-11, 4-14, 7-17 (ημίχρονο), 9-18, 10-20, 12-24, 13-28, 15-31, 18-34 (τελικό)

VTech ΑΟΑΟΔΚ Άρης Νίκαιας (Αντάλης): Παρέσογλου, Σακελαρίου, Ταβλαρίδη 2, Σαββαλάκη, Παναγιωτίδου, Καραγιάννη 3, Μανιά 1, Σκάλα, Σιάπχα 1, Μαυρογεώργη, Δωροθέου 1, Διακογιάννη 3, Σαραντάκου 6, Αχλαδιώτη, Σαούλου, Μανδά 1

Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών (Ταρινίδης): Πυριτίδου, Ματζίρη, Πλιόγκα 1, Αναστασίου 7, Παντζάρτζη 1, Παπαδοπούλου Γ. 1, Τομίδου 5, Τροχίδου Ε. 5, Τρελοπούλου, Πέγιου Γ. 1, Ζιάκα 2,