ΕΣΧΑ Εφήβων:Νίκη για Άρη Νίκαιας - greekhandball.com

ΕΣΧΑ Εφήβων:Νίκη για Άρη Νίκαιας

Ο Άρης Νίκαιας νίκησε εκτός έδρας τον Ιωνικό Νέας Φιλαδέλφειας με 32-26 (17-9 ημίχρονο) για την δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΧΑ Εφήβων. Οι φιλοξενούμενοι επέβαλαν από την αρχή το ρυθμό τους και με πρώτους σκόρερς τον Καραμπέκιο (7 γκολ) και Ζιώγα (5 γκολ), πήραν τους δύο βαθμούς. Για τον Ιωνικό, ο Τσακναρίδης πέτυχε 11 τέρματα.

Διαιτητές: Σκλαβενίτης - Γιακαλής

Πεντάλεπτα : 1-1, 2-4, 3-7, 5-9, 6-14, 9-17 (ημίχρονο), 12-19, 16-20, 19-23, 20-26, 23-30, 26-32 (τελικό)

ΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ (Ευθύμιος Παπακώστας) Μπρισίνης, Τσακναρίδης 11, Παπαδόπουλος1, Κοζίδης, Σιάτρας 8, Μαλούσι 4, Ρούτσιας, Παππάς 1, Πασάι, Σταθάκης 7, Ντριβάλας, Χατζηστεφάνου. Σάνχ, Καρυτινός, Παπανικολάου 1, Μελίσσης.

ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Θάνος Τούτσης) Εφραιμίδης, Ζιώγας 5, Μπάλκος 3,Στάθης 2, Σάλα 1, Καραμπέκιος 7, Μάμουλας, Αναστασίου 3, Τόμσον Οδ 2, Συρίγος 1, Βαρδαξόπουλος 4, Βοϊδήλος ,Μουσούλης, Καλπέρης 2.

Δίλεπτα: 7-4, Πέναλτι : 3/3, 2/3