Τελευταία νέα

«Πετάει» για Κατάρ η Εθνική Beach Handball Γυναικών




Μεθαύριο (09/10), στη μία το πρωί, αναχωρεί για τους Παγκόσμιους Παράκτιους Αγώνες (11-16/10) η Εθνική Beach Handball Γυναικών, με προορισμό το Κατάρ. Η Πρωταθλήτρια κόσμου και Μεσογείου, Εθνική Ελλάδας, θα έχει ως αρχηγό αποστολής τον Α' Αντιπρόεδρο της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής και εκπρόσωπο της ΟΧΕ στην ΕΟΕ, Στέλιο Αγγελούδη και θα συνοδεύεται, ακόμα, από τον ιατρό, Κώστα Μαναβή, καθώς και από το μέλος του Δ.Σ. της ΟΧΕ, Βασίλη Κρανιώτη.
Στην αποστολή μετέχουν, επιπλέον, οι προπονήτριες Μαρία Καραντώνη, Σοφία Δημητρίου και οι αθλήτριες: Ευγενία Διακογιάννη, Αποστολίνα Δημητρίου, Αννα-Πολυξένη Καλοϊδή, Ελένη-Ιωάννα Κερλίδη, Αλίκη Μακρή, Ελισάβετ Μάστακα, Ελένη Μούρνου, Ελένη Ποιμενίδου, Νίκη Ράτσικα, Βασιλική Σκάρα.

Στα προημιτελικά προκρίνονται οι δύο πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο.

Oι όμιλοι των Γυναικών:
Α' όμιλος: Βραζιλία, Δανία, Ουγγαρία, Αργεντινή, ΗΠΑ, Τυνησία
Β' όμιλος: Ελλάδα, Ισπανία, Πολωνία, Κίνα, Αυστραλία, Βιετνάμ

Το πρόγραμμα:

Παρασκευή 11 Οκτωβρίου 2019

09:50 Ελλάδα- Κίνα
09:50 Ισπανία- Βιετνάμ
09:50 Πολωνία- Αυστραλία
11:30 Βραζιλία- Αργεντινή
11:30 Δανία- Τυνησία
11:30 Ουγγαρία- ΗΠΑ
18:50 Βιετνάμ- Πολωνία
18:50 Αυστραλία- Ελλάδα
18:50 Κίνα- Ισπανία
19:40 Τυνησία- Ουγγαρία
19:40 ΗΠΑ- Βραζιλία
19:40 Αργεντινή- Δανία

Σάββατο 12 Οκτωβρίου 2019

09:00 Αργεντινή- ΗΠΑ
09:00 Δανία- Ουγγαρία
09:00 Βραζιλία- Τυνησία
10:40 Κίνα- Αυστραλία
10:40 Ισπανία- Πολωνία
10:40 Ελλάδα- Βιετνάμ
14:00 Ουγγαρία- Βραζιλία
14:00 Δανία- ΗΠΑ
14:00 Τυνησία- Αργεντινή
15:40 Πολωνία- Ελλάδα
15:40 Ισπανία- Αυστραλία
15:40 Βιετνάμ- Κίνα

Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2019

09:00 Ελλάδα- Ισπανία
09:00 Αυστραλία- Βιετνάμ
09:00 Πολωνία- Κίνα
10:40 Βραζιλία- Δανία
10:40 Ουγγαρία- Αργεντινή
10:40 ΗΠΑ- Τυνησία

Δευτέρα 14 Οκτωβρίου 2019

09:00 Θέσεις 9-12, 5A-6B
09:50 Θέσεις 9-12, 6A-5B
15:00 1ος προημιτελικός 2A-3B
16:40 2ος προημιτελικός 2B-3A
18:20 3ος προημιτελικός 1A- 4B
20:00 4ος προημιτελικός 1B- 4A

Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2019

09:50 Θέσεις 5-8: Ηττημένοι 1A-4B, 2B- 3A
11:30 Θέσεις 5-8: Ηττημένοι 2A- 3B, 1B-4A
16:00 Θέσεις 11/12: Ηττημένοι 5A- 6B, 6A- 5B
17:40 1ος ημιτελικός: Νικητές 1A-4B, 2B- 3A
19:20 2ος ημιτελικός: Νικητές 2A- 3B, 1B-4A

Τετάρτη 16 Οκτωβρίου 2019

09:00 Θέσεις 9/10: Νικητές 5A- 6B, 6A- 5B
09:50 Θέσεις 5-6
10:40 Θέσεις 7-8
16:00 Μικρός Τελικός (θέσεις 3-4)
18:00 Μεγάλος Τελικός (θέσεις 1-2)

*Ελλάδα και Κατάρ έχουν ίδια ώρα

No comments