Διομήδης-ΠΑΟΚ : Live. Τελικό αποτέλεσμα 24-25 - greekhandball.com

Διομήδης-ΠΑΟΚ : Live. Τελικό αποτέλεσμα 24-25

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ : Χαντέλης, Βάρδακας, Κρεμαστιώτης, Ραντουλέσκου, Τσάκαλος, Ντάσεβιτς, Παπαντωνόπουλος, Μάνθος, Σμυρνιώτης, Ρουσσόπουλος, Ξαγοράρης, Λίμα, Δάσκαλος, Γκολούμποβιτς
ΠΑΟΚ : Κεσίδης, Π. Κωστακίδης, Θ. Κωστακίδης, Παλάσκας, Μπαλτατζής, Λοϊζος, Παπαβασίλης, Τσεσμετζίδης, Κοκώνης, Πετρίδης, Τσαναξίδης, Κριούτσκοφ, Ελευθεριάδης, Μαστορόγιαννης, Κυπραίος, Τσέλοβιτς

3-4 ο Τσαναξίδης

3-5  στο 11΄ με απευθείας χτύπημα από τον γκολκήπερ Λοίζο !

3-6  Παπαβασίλης στο 11.43

Καταπληκτικός ο Λοϊζος, στηρίζει με τις αποκρούσεις του τον ΠΑΟΚ.

4-6 Γκολούμποβιτς μέσα σε αποθέωση από το κοινό του Διομήδη

Ο Παπαντωνόπουλος απέκρουσε πέναλτυ του Παλάσκα

5-6  Δάσκαλος

6-6  Ντάσεβιτς, ο Διομήδης επιστρέφει θεαματικά στο παιχνίδι, αγωνιζόμενος με μεγαλύτερη ηρεμία πλέον

7-6 Μάνθος

7-7 Παπαβασίλης στο 21.

8-7 Μάνθος στο 22.

8-8 Κωστακίδης και τάϊμ άουτ ο Διομήδης

9-8 Ντάσεβιτς

Ακόμα μία θαυμάσια απόκρουση του Ραντουλέσκου, για τον Διομήδη

10-8 Μάνθος στο 24΄, με ολική ανατροπή των γηπεδούχων ενώ ο ΠΑΟΚ κάνει το ένα λάθος μετά το άλλο, δείχνοντας έλλειψη ψυχραιμίας

11-8 Μάνθος και δίλεπτη στον Κυπραίο στο 27.

11-9  Κεσίδης

Δύο γκολ από τον Παλάσκα και ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε σε 11-11, αντιδρώντας αποτελεσματικά.

13-14 Γκολούμποβιτς στο 34

Ο ΠΑΟΚ έχει καταφέρει να αντιμετωπίσει αποτελεσματικά τον Χαντέλη και ο Διομήδης απειλεί κατά κύριο λόγο με τον Γκολούμποβιτς, μοιραία, ωστόσο, περιορίζεται επιθετικά

13-15 Παλάσκας στο 35 με πέναλτυ

14-15 Μάνθος, με τον Διομήδη να προσπαθεί να φέρει το παιχνίδι στα μέτρα του

14-16 Κεσίδης, για ακόμα μία φορά στο ματς, σκοράρει για τον Δικέφαλο του Βορρά

Πέναλτυ για τον Διομήδη στο 38.40 και δίλεπτη στον Κυπραίο

Ο Χαντέλης απέτυχε να σκοράρει, καθώς, απέκρουσε το πέναλτυ, στο ντεμπούτο του με τον ΠΑΟΚ, ο Κριούτσκοφ

17-20 Μαστορογιάννης στο 47

Ο Κεσίδης έκλεψε την μπάλλα και πραγματοποίησε το 17-21.

Μπαίνουμε, πλέον, στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα και ο ΠΑΟΚ έχει πάρει διαφορά 4 τερμάτων, από τον Διομήδη

Γκολ μετά από μεγάλο χρονικό διάστημα για τους γηπεδούχους, με τον Χαντέλη και 18-21.

Από τον Χαντέλη είχε ξεκινήσει η αντεπίθεση του ΠΑΟΚ, στην Πυλαία, όμως, ο ΠΑΟΚ έχει βελτιωθεί και είναι πιο προσεκτικός στην επανάληψη.

Λίμα 19-21 και η εξέδρα δίνει ώθηση στον Διομήδη

51. 30 και 20-21 και πάλι με γκολ του Λίμα

Οι γηπεδούχοι θέλουν να επαναλάβουν τον άθλο της πρώτης αγωνιστικής, με ανατροπή

21-21 ο Γκολούμποβιτς και τάϊμ άουτ για τον ΠΑΟΚ που έχασε την διαφορά των 4 γκολ, μέσα σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα

Στο 52.13 είμαστε στη Νέα Κίο

Ανοιχτό πλέον σε κάθε αποτέλεσμα το ματς Διομήδη-ΠΑΟΚ, καθώς, για ακόμα μία φορά οι δύο ομάδες μας προσφέρουν μία εξέλιξη δραματική στη μεταξύ τους αναμέτρηση

23-25 στο 59.35,  με τον Παλάσκα, πολύ δύσκολα αλλάζει η ροή του αγώνα, πλέον

Τάϊμ άουτ για τον Διομήδη που χάνει με 2 γκολ διαφορά και έχει μόλις 25 δευτερόλεπτα στη διάθεση του

24-25 Χαντέλης

Διαμαρτυρίες του Διομήδη για την τελευταία φάση του αγώνα και το γύρισμα της μπάλλας στον Κριούτσκοφ, αλλά, σε νεκρό χρόνο ο Λίμα απέτυχε να βρεί στόχο στο σουτ του

Τελικό αποτέλεσμα :Διομήδης-ΠΑΟΚ 24-25