Ανώτερη η Δράμα, επικράτησε του Φιλίππου - greekhandball.com

Ανώτερη η Δράμα, επικράτησε του Φιλίππου

Την πρώτη της νίκη στο Πρωτάθλημα πανηγύρισε η Δράμα, η οποία επικράτησε εντός έδρας του Φίλιππου Βέροιας, με 36-28.

Οι φιλοξενούμενοι λειτούργησαν πολύ καλά αμυντικά στα πρώτα 15 λεπτά τόσο του πρώτου (ημίχρονο: 19-14), όσο και του δεύτερου ημιχρόνου, όμως... υπέκυψαν στην ανωτερότητα του συνόλου του Σάκη Βαλαβάνη.

Η ομάδα της Βέροιας ήταν μαχητική, πάλεψε, αλλά το παιχνίδι της... ξέφυγε μετά το 47' της αναμέτρησης, όταν το σκορ έγινε 27-23.

Τα πεντάλεπτα: 4-4, 6-7, 10-8, 12-10, 16-12, 19-14, 22-17, 24-18, 26-22, 30-23, 33-24, 26-28.

ΔΡΑΜΑ (Βαλαβάνης): Γουργούμης, Παπάζογλου Ε., Καφαντάρης 1, Χαϊτίδης 4, Κοτσαμαρίκογλου 1, Κουρουτζίδης 4, Παπάζογλου Α. 3, Τουνγκελίδης 7, Γιαννακόπουλος 2, Τσιτσίγκος 2, Ντράσκιτς 8, Αντάμοβιτς 4, Φραγκούλης, Κουρτίδης 1, Θωμίδης, Αλμπάντης.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Σαράφης): Πατραμάνης 2, Καραγκιοζόπουλος 1, Νικολαΐδης 6, Λυκοστράτης, Βαρδάκας, Τζίνεβης 2, Μηλόπουλος, Παπαδόπουλος Α. 2, Κουκουτσίδης, Δάσκαλος, Καλλιαρίδης, Πιστόλας 1, Ταραμονλής, Φιλόσογλου 2, Παπαδόπουλος Σ. 8, Παπαγιάννης 4.

Διαιτητές: Νάσκος-Χαρίτσος, Δίλεπτα: 5-4, Πέναλτι: 1/1-1/4