Εύκολα ο ΠΑΟΚ την Πυλαία - greekhandball.com

Εύκολα ο ΠΑΟΚ την Πυλαία

Με νίκη ξεκίνησε τη Β φάση του πρωταθλήματος ο ΠΑΟΚ που επικράτησε με 26-17 της Πυλαίας, στον πρώτο αγώνα των δύο ομάδων για τα προημιτελικά πλέι οφ του πρωταθλήματος.

Ο ΠΑΟΚ που αγωνίστηκε χωρίς τους Παλάσκα, Κυπραίο, Νικολαΐδη και Καραγκιοζόπουλο πήρε από την αρχή το προβάδισμα και αφού προηγήθηκε στο ημίχρονο με 13-7 συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό και στην επανάληψη για να φτάσει εύκολα στη νίκημε σκορ 26-17.

Επόμενο παιχνίδι για τις δύο ομάδες τη Μεγάλη Τετάρτη όπου ο ΠΑΟΚ με νίκη σφραγίζει την πρόκριση στα ημιτελικά του πρωταθλήματος.

ΠΑΟΚ - ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ 26-17

Τα πεντάλεπτα: 1-0, 3-0, 5-1, 9-2, 11-6, 13-7 (ημχ) 16-10, 18-10, 21-12, 23-15, 24-16, 26-17.

ΠΑΟΚ (Σειρεκίδης): Κοτανίδης, Αραμπατζής 3, Παλάσκας, Τσεσμετζίδης 2, Κοκώνης 6, Αποστόλου 1, Πετρίδης 4, Κωστακίδης 6, Λοΐζος, Μαστορογιαννης 2, Ελοζιέουα 1, Κυπραίος, Γιόσμου 1, Γιαννακίδης, Τεληκώστογλου Μ., Τεληκώστογλου Στ.

Πυλαία (Γούσιος): Αντωνιάδης 1, Ελέτα 3, Κουκμίσης 2, Μάτοβιτς 1, Καραπαναγιωτίδης, Αποστολίδης 3, Ορφανουδάκης, Τσαναξίδης 1, Ανανιάδης, Καλόμοιρος 3, Καβουσανάκης, Παπαγεωργίου, Αλατσατιανός, Ψωμανθιανός 1, Πετρίδης, Μπάτζιος 2.

Διαιτητές: Πατιός – Τσιάνας. Δίλεπτα: 6-7. Πέναλτι: 3/3 – 2/4