Πέρασε από τις Συκιές η Πυλαία - greekhandball.com

Πέρασε από τις Συκιές η Πυλαία

Η Πυλαία με σκορ 21-26, ήταν η νικήτρια του αγώνα της 21ης αγωνιστικής της Handball Premier με αντίπαλο τον Φοίβο στις Συκιές.

Μετά το πρώτο τέταρτο του αγώνα όπου και οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, η Πυλαία πήρε ενα μικρό προβάδισμα το όποιο διατήρησε μέχρι το ημίχρονο, όταν και προηγήθηκε με 11-13.

Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη, με τους φιλοξενούμενους να διατηρούν σταθερά το προβάδισμα για να φτάσουν στη νίκη με σκορ 21-26.

Πυλαία και Δράμα ισοβαθμούν στην 6η θέση με 20 βαθμούς και ακολουθεί ο Διομήδης στην 8η με 19 και εναν αγώνα λιγότερο. Την τελευταία αγωνιστική αναμένεται μάχη για την 6η θέση, όπου η Πυλαία υποδέχεται τη Δράμα και ο Διομήδης τον Αερωπό Έδεσσας.

ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ – ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ 21-26
Τα πεντάλεπτα: 3-3, 6-7, 7-8, 8-10, 8-12, 11-13 (ημχ.) 12-15, 14-17, 16-20, 20-22, 20-25, 21-26
ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ (Αντώνης Τσολάκος): Γρηγοριάδης, Πατραμάνης 2, Μαρκατάτος 1, Μήγγας, Μέτσης 2, Δέσπος 1, Ζέλιτς 6, Αθανασιάδης 1, Μπόσκος 2, Σιγγιρίδης 2, Μανωλούδης 1, Πατσιάς 1, Δεληζάνος 2, Τσιντίδης, Παπαγεωργίου, Μαργαρίτης.
ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Πάνος Γούσιος): Ζαφείρης, Αντωνιάδης 1, Ψωμανθιανός, Ελέτα 2, Κουκμίσης 1, Μάτοβιτς 5, Καραπαναγιωτίδης, Αποστολίδης 3, Ορφανουδάκης, Τσαναξίδης 3, Ανανιάδης 2, Μπάτζιος, Καλόμοιρος 7, Πετρίδης, Καβουσανάκης 2, Παπαγεωργίου.
Διαιτητές: Κατσίκης-Μιχαηλίδης, Δίλεπτα: 2-2, Πέναλτι: 0/0-0/1