Εύκολη νίκη του Διομήδη στη ΧΑΝΘ - greekhandball.com

Εύκολη νίκη του Διομήδη στη ΧΑΝΘ

Με τους βαθμούς της νίκης έφυγε από τη Θεσσαλονίκη ο Διομήδης, που επικράτησε εύκολα της ΧΑΝΘ με 23-32.

Οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ το πρώτο εικοσάλεπτο, με τον Διομήδη να ανεβάζει στροφές στο τελευταίο δεκάλεπτο για να προηγηθεί με 12-16 στο ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι παίχτες του Διομήδη κράτησαν τη ΧΑΝΘ μέχρι το 40' χωρίς γκολ και με αποτελεσματικότητα στην επίθεση έκαν το σκορ 12-23. Στα λεπτά που απέμεναν για τη λήξη του αγώνα, δεν άλλαξε τίποτα, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 23-32.

XΑΝΘ- ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 23-32
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 5-5, 6-7 9-10, 10-14, 12-16 (ημχ), 12-20, 12-23, 16-25, 18-25, 18-28, 20-31, 23-32.
ΧΑΝΘ (Τούτσης): Μπόλας, Τσιρογιάννης 4, Σαρηγιαννίδης 1, Τσαγκαράκης 2, Τζίνεβης, Βασιάδης 2, Ιωαννίδης Στίγγας 3, Κωστόπουλος, Παπαβασίλης 5, Μηλόπουλος, Κύρτσιος 1, Ρίζος, Μπαϊρλής 3, Αρβανιτίδης, Γιαννακόπουλος 2.
ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Δημήτρουλας): Ζλατάνος, Τσάτσας 5, Σμυρνιώτης, Μούγιτς, Ρουσόπουλος 2, Παπαντωνόπουλος, Τσιγαρίδας 4, Κρεμαστιώτης, Γιαννόπουλος 6, Χαραλαμπίδης 1, Αργυρού 2, Τότος 3, Χαντέλης 9.
Διαιτητές: Πατιός – Τσιάνας. Δίλεπτα: 3-3. Κόκκινη: Αρβανιτίδης -56:26 (επικίνδυνο παιχνίδι, δεν κρατήθηκε δελτίο). Πέναλτι: 1/2 – 1/1.