Άνετα ο Αερωπός τη ΧΑΝΘ - greekhandball.com

Άνετα ο Αερωπός τη ΧΑΝΘ

Με τη νίκη έφυγε από την έδρα της ΧΑΝΘ ο Αερωπός που επικράτησε στο Μ.Τσίκινας με 21-33 για τη 16η αγωνιστική της Handball Premier

Ο Αερωπός μπήκε από την αρχή δυνατα στον αγώνα παίρνοντας το προβάδισμα το οποίο εφτασε τα 8 γκολ στο ημίχρονο με το σκορ να διαμορφώνεται σε 8-16.

Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη με τον Αερωπό να φτάνει στη νίκη με σκορ 21-33 .

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 2-7, 4-9, 6-11, 6-13, 8-16 (ημχ), 11-18, 13-21, 16-24, 19-26, 21-30, 21-33.
ΧΑΝΘ (Τούτσης): Μπόλας, Τσιρογιάννης, Σαρηγιαννίδης 2, Τσαγκαράκης 2, Τζίνεβης 6, Βασιάδης 3, Ιωαννίδης, Κεσίδης, Στίγγας, Βαρδάκας, 5 Αγαθόνικος 1, Παπαβασίλης 2, Μηλόπουλος, Ρίζος, Αρβανιτίδης, Γιαννακόπουλος.
Αερωπός (Πηλαλίδης): Αθανασίου 1, Μαυρόπουλος, Μαυροδουλάκης , Κράλλης 7, Τζουβάρας Φ. 2, Μησιρλίδης, Θεοδωρόπουλος 3, Δημάκης, Μπάρμπας, Βαφείδης 3, Μισαηλίδης 9, Κεσίδης 8, Κυριακού 5, Αρβανιτίδης, Λιόφης.
Διαιτητές: Μιχαηλίδης – Κατσίκης. Δίλεπτα: 4-6. Πέναλτι: 2/6- 2/3