Άνετα ο Αερωπός τη Δράμα - greekhandball.com

Άνετα ο Αερωπός τη Δράμα

Συνέχισε τις νίκες ο Αερωπός που επικράτησε της Δραμας με 34-25 σε αγώνα για τη 13η αγωνιστική της Handball Premier. Η ομάδα της Έδεσσας παραμένει στην 5η θέση με 14 βαθμούς όσους και ο Διομήδης, ενώ η Δραμινή ομάδα έμεινε στους 10 και την 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και μετά το πρώτο τέταρτο ανέβασαν στροφές, και με ενα επί μέρους 9-3 μετέτρεψαν το 8-6 σε 17-9που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη, με τον Αερωπό να ελέγχει πλήρως τον αγώνα, φτάνοντας στη νίκη με σκορ 34-25.

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ – BIANCO MONTE ΔΡΑΜΑ 86 34-25

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-2, 6-6, 10-7, 14-8, 17-9 (ημχ.) 20-13, 22-16, 24-19, 28-20, 30-22, 34-25

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ (Γιάννης Πηλαλίδης): Αθανασίου, Τζουβάρας Π., Μαυρόπουλος, Μαυροδουλάκης, Μησιρλίδης 1, Τζουβάρας Θ. 2, Κράλλης 5, Θεοδωρόπουλος 10. Δημάκης 4, Μπάρμπας, Βαφείδης, Μισαηλίδης 3, Κεσίδης 5, Κυριακού 4, Αρβανιτίδης, Λάππας.

BIANCO MONTE ΔΡΑΜΑ 86 (Σάκης Βαλαβάνης): Καφαντάρης 4, Γουργούμης, Χαϊτίδης 2, Κοβογλανίδης 3, Τουνγκελίδης 9, Παπάζογλου, Γιαννακόπουλος 1, Τσιτσίγκος 1, Ντάκσιτς 4, Ιακωβίδης, Φραγκούλης, Κουρτίδης, Θωμίδης, Κοτσαμαρίκογλου 1, Στρατηγέλης, Σίνα.

Διαιτητές: Νάσκος-Χαρίτσος, Δίλεπτα: 4-5, Πέναλτι: 4/5-2/2