Πήρε τον βαθμό από το Νηρέα ο Παπασιδέρης Κορωπίου - greekhandball.com

Πήρε τον βαθμό από το Νηρέα ο Παπασιδέρης Κορωπίου

Πήρε το βαθμό από το Νηρέα ο Παπασιδέρης Κορωπίου στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α2 ανδρών, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 25-25.

Το Κορωπί μπήκε πολύ δυνατά στον αγώνα παίρνοντας το προβάδισμα, αιφνιδιάζοντας τους γηπεδούχους που στο τελευταίο πεντάλεπτο μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου, ανέβασαν την απόδοση τους και προηγήθηκαν με 14-13.

Στην επανάληψη ο Νηρέας διατηρούσε σταθερά το προβάδισμα και έφτασε να προηγηθεί με 24-20 στο 50'. Παρόλα αυτά οι φιλοξενούμενοι δεν το έβαλαν κάτω και με ενα επί μέρους 1-5 στα τελευταία δέκα λεπτά του αγώνα, ισοφάρισαν σε 25-25 που ήταν και το τελικό σκορ

ΝΗΡΕΑΣ - ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ 25-25
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 4-5, 7-8, 7-10, 10-11, 14-13 (ημχ), 16-14, 18-16, 22-18, 24-20 24-22, 25-25.
Νηρέας (Γκούφας): Στρούζας 2, Ζαλώνης, Στεφανίτσης 1, Βαλκανας, Σταύρου 1, Μπακόπουλος, Καλογερόπουλος, Πανταζής 4, Καραδήμας, Αποστολόπουλος 2, Μανούσελης 5, Κελεπούρης, Παρτσαλάκης, Δραγάζης, Πάνου 4, Κακαβογιάννης 1.
ΓΣ Παπασιδέρης Κορωπίου (Γιάντσα): Βυθούλκας 2, Σουρλαντζης, Μπότσαρης, Γκίκας, Λαζάρου, Γιάντσα 12, Βλάχος 2, Παύλου, Φακίνος, Γκιλάκης, Αλεξανδρής 5, Καββαλος, Παπασπύρου 4, Χρόνης, Σκεύης.
Διαιτητές: Παπαματθαίου – Χρηστίδη. Δίλεπτα: 2-1. Πέναλτι: 2/3 – 2/3