Εύκολο δίποντο της Πυλαίας στη ΧΑΝΘ - greekhandball.com

Εύκολο δίποντο της Πυλαίας στη ΧΑΝΘ

Επιστροφή στις νίκες για την Πυλαία που με ενα πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο, επικράτησε εκτός έδρας της ΧΑΝΘ με 30-38 στον αγώνα που έριξε την αυλαία της 14ης αγωνιστικής της Handball Premier.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ μέχρι το 25', όμως η Πυλαία με ενα επι μέρους 3-5 μετέτρεψε το 14-15 σε 17-20 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και παρά τις προσπάθειες των παιχτών της ΧΑΝΥ, η Πυλαία διατηρούσε τον έλεγχο του σκορ, με τη διαφορά να ανοίγει κι άλλο φτάνοντας τα 8 τέρματα στο 50' με το σκορ στο 25-33, διαφορά που κράτησε μέχρι το τέλος που τη βρήκε νικήτρια με σκορ 30-38.

ΧΑΝΘ-ΠΥΛΑΙΑ 30-38
Τα πεντάλεπτα: 3-4, 6-8, 10-10, 11-13, 14-15, 17-20 (ημχ), 20-23, 22-26, 24-30, 26-33, 28-34, 30-38

ΧΑΝΘ (Τούτσης): Μπόλας, Τσιρογιάννης 2, Σαρηγιαννίδης 5, Τσαγκαράκης 4, Τζίνεβης, Βασιάδης, Κεσίδης, Στίγγας 7, Βαρδάκας, Αγαθόνικος, Παπαβασίλης 5, Μηλόπουλος, Μουρατίδης, Ρίζος, Μπαϊρλής 7, Αρβανιτίδης.
ΑΕΣΧ Πυλαίας (Γούσιος): Ζαφείρης 1, Αντωνιάδης, Ελέτα 4, Κουκμίσης 9, Γιαννακίδης, Αποστολίδης 2, Ορφανουδάκης, Τσαναξίδης 7, Μπάτζιος, Ανανιάδης 3, Καλόμοιρος 8, Καβουσανάκης 1, Παπαγεωργίου 3, Αλατσατιανός, Ψωμαθιανός, Καραπαναγιωτίδης.

Διαιτητές: Τζαφερόπουλος – Λινάρδος. Δίλεπτα: 1-5. Πέναλτι: 3/5 – 3/3