Άνετα η Δράμα τον Φοίβο - greekhandball.com

Άνετα η Δράμα τον Φοίβο

Άνετη νίκη με σκορ 29-20 πέτυχε η Δράμα 86 με αντίπαλο  τον Φοίβο Συκεών για την 14η αγωνιστική της Handball Premier.

Oι γηπεδούχοι μετα το πρώτο τέταρτο του αγώνα, επέβαλλαν το ρυθμό τους και πήραν μια διαφορά ασφαλείας που έφτασε τα 6 γκολ στο ημίχρονο με το σκορ να διαμορφώνεται σε 14-6 για τη Δραμινή ομάδα.

Στην επανάληψη η ψαλίδα μεγάλωσε με την ομάδα του Σάκη Βαλαβάνη να φτάνει στη νίκη με σκορ 29-20 που την εδραιώνει για τα καλά σε τροχιά πλέι οφ έχοντας 12 βαθμούς στην 8η θέση.

BIANCO MONTE ΔΡΑΜΑ- ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ 29-20

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-3, 7-5, 12-7, 14-8, 14-8 (ημχ.), 16-12, 20-14, 23-16, 26-16, 28-18, 29-20

ΔΡΑΜΑ (Βαλαβάνης): Καφαντάρης 4, Γουργούμης, Χαϊτίδης 5, Κοβογλανίδης, Κουρουτζίδης 3, Σινά, Τουνγκελίδης 5, Παπάζογλου, Γιαννακόπουλος 1, Ντράσκιτς 9, Ιακωβίδης, Φραγκούλης, Κουρτίδης, Θωμίδης, Κοτσαμαρίκογλου 2, Στρατηγέλης.

ΦΟΙΒΟΣ (Τσολάκος): Γρηγοριάδης, Αθανασιάδης 2, Μαρκατάτος 2, Μπόσκος 2, Μήγγας 1, Σιγγιρίδης 1, Πατσιάς 1, Τσιντίδης, Μανωλούδης 1, Μέτσης 4, Παπαγεωργίου, Δέσπος 1, Πατραμάνης, Δεληζάνος 3, Μεγγίδης, Ζέλιτς 2.

Διαιτητές: Μιχαηλίδης- Τσιάνας, Δίλεπτα: 5-4, Πέναλτι: 2/2-2/3