Διπλό του Τελαμώνα στο Κορωπί - greekhandball.com

Διπλό του Τελαμώνα στο Κορωπί

Με τη νίκη έφυγε από το Κορωπί ο Τελαμώνας, που επικράτησε με 21-24 του  Παπασιδέρη Κορωπίου σε αγώνα για τη 11η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α2 Ανδρών.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα στο πρώτο ημίχρονο και διατηρούσαν μια διαφορά 2-3 τερμάτων μέχρι το 25', με τους παίχτες του Τελαμώνα να μειώνουν στο γκολ στην λήξη του ημιχρόνου, που βρήκε μπροστά την ομάδα του Κορωπίου με σκκορ 11-10. Στο δεύτερο ημίχρονο οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ μέχρι το 50' με τον Τελαμώνα να καταφέρει με καλή άμυνα στο τελευταίο δεκάλεπτο να πάρει σταθερό προβάδισμα, φτάνοντας στη νίκη με σκορ 21-24.

ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ - ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ 21-24
Τα πεντάλεπτα: 0-1, 3-1, 6-4, 7-5, 10-8, 11-10 (ημχ) 13-14, 16-16, 18-18, 19-20, 19-22, 21-24

ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ (Janca): Σουρλαντζής Ι. 1, Μπότσαρης 1, Γκίκας, Λαζάρου 2, Janca 9, Γκούμας, Γκιλάκης, Βλάχος, Παύλου, Φακινός, Βυθούλκας 2, Αλεξανδρής 2, Καββαλος, Παπασπύρου 2, Χρόνης, Σκευής.

ΤΕΛΑΜΩΝ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ (Χριστoδούλου): Μπαξεβάνης , Μπακαούκας, Διπλαρος 7, Βασιλόπουλος 1, Τσαρπαλης 2, Κόρρος, Κοκλιώτης, Χιώτης 1, Τρούλος, Κλημανόγλου 2, Βλάχος 3, Γεωργακόπουλος 2, Μπακαούκας Χ. 6.

Διαιτητές: Ζήσης– Τόλιος. Δίλεπτα: 3-5 Πέναλτι: 2/3– 1/2
Κόκκινη: 59:56 Γκούμας για επικίνδυνο παιχνίδι (δεν κρατήθηκε δελτίο)