Διπλό για τα Γιαννιτσά στο Καματερό - greekhandball.com

Διπλό για τα Γιαννιτσά στο Καματερό

Με τη νίκη με σκορ 19-28 έφυγε από το Καματερό ο Μέγας Αλέξανδρος σε αγώνα για την 7η αγωνιστική της Α1 γυναικών.

Ο Μέγας Αλέξανδρος πήρε από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ το οποίο έφτασε τα 4 τέρματα στο ημίχρονο, με το σκορ να διαμοτρφώνεται στο 12-16. Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη, με τις φιλοξενούμενες να διατηρούντον έλεγχο απέναντι στη νεανική ομάδα του Καματερού, με το τελικό σκορ να βρίσκεται στο 19-28

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ – ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 19-28

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 4-5, 6-9, 7-11, 11-13, 12-16 (ημχ) 12-18, 13-22, 14-23, 15-23, 15-25, 19-28

ΚΑΜΑΤΕΡΟ (Σκορδιάνος): Τσικνάκη, Ψαρρή, Παπαδοπούλου 1, Μ. Βασιλείου, Δαμάσκου 1, Λιβαρδά, Ζένελι 2, Φακίνου, Χριστοπούλου 2, Αλιφιέρη 2, Βελιδάκη, Μανουσάκη, Βασιλείου 7, Χριστοδούλου 3, Σπυροπούλου, Καραχάλιου 1.

Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ (Ταρινίδης): Πυριτίδου, Ζιάκα Α. 3, Τροχίδου 4, Παύλου 2, Πιπιλακίδου, Μαντζίρη, Βασιλειάδου 5, Πέγιου, Τρελοπούλου, Ανδρίτσου 4, Αναστασίου 5, Τομίδου 1, Τροχίδου 4, Ζιάκα Ε., Λαζαρίδου 2.

Διαιτητές: Παπαματθαίου – Χρηστίδη Δίλεπτα: 1-6 Πέναλτι: 4/5-3/4