Ισοπαλία για Ποσειδώνα και Νηρέα με φινάλε θρίλερ - greekhandball.com

Ισοπαλία για Ποσειδώνα και Νηρέα με φινάλε θρίλερ

Συναρπαστικό ματς έγινε για την 6η αγωνιστική του πρώτου ομίλου στο Λουτράκι, με τον Ποσειδώνα Λουτρακίου και τον Νηρέα Χαλανδρίου να αναδεικνύονται ισόπαλοι με 23-23.

Το ματς ήταν ντέρμπι σε όλη τη διάρκεια, με τις δυο ομάδες να συμβαδίζουν από την αρχή στο σκορ, με το ημίχρονο να τελειώνει ισόπαλο 12-12.

Στην επανάληψη ο Νηρέας κατάφερε να πάρει διαφορά 3 τερμάτων στο 55', με το σκορ να βρίσκεται στο 18-21 κι όλα να δείχνουν ότι η πλάστιγγα της νίκης, έγειρε υπέρ του. Ο Ποσειδώνας όμως δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και με ενα σερί 3-0, ισοφάρισε σε 21-21. Οι δυο ομάδες συνέχισαν χέρι-χέρι με το σκορ στα τελευταία δευτερόλεπτα να βρίσκεται στο 22-23 και τον Ποσειδώνα να έχει την τελευταία επίθεση που κατέληξε σε γκολ με το σκορ να διαμορφώνεται σε 23-23, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ- ΝΗΡΕΑΣ 23-23
Τα πεντάλεπτα: 1-3, 4-4, 5-7, 6-9, 10-10, 12-12 (ημχ.), 13-14, 16-15, 17-17, 17-18, 18-21, 23-23
Ποσειδώνας Λουτρακίου (Χατζηκωνσταντίνου):Βλαχογεώργιος, Αικατερίνης, Γκίκας 1, Δημητρόπουλος 2, Καπής, Τιφτικίδης, Καραβάς, Σταματίου 1, Χαραλαμπάκης, Δώδας, , Γραμματικόπουλος 4, Χατζηκωνσταντίνου 4, Κουτσόπουλος, Παλαιολόγος, Βασιλειάδης 8, Ρουμελιώτης 3.
ΑΟ ΝΗΡΕΥΣ (Γκούφας): Ζαλώνης 3, Στρούζας, Αποστολίδης, Μανουσέλης 8, Στεφανίτσης 1, Σταύρου, Πανταζής 2, Καραδήμας, Αποστολόπουλος, Παρτσαλάκης, Μπακόπουλος, Κατρης 1, Παπαιωάννου, Πανόπουλος, Πάνου 8, Κακαβογιάννης 2.
Διαιτητές: Γιακαλής- Κουτσός, Δίλεπτα: 1-5, Πέναλτι: 3/4-5/7